Wydarzenia 14 maj 2018 | Redaktor
Studenci wszystkich uczelni, bawcie się

Prezydent Rafał Bruski przekazuje studentom bydgoskich uczelni klucz do miasta/fot. Anna Kopeć

Studenci odebrali z rąk prezydenta Bydgoszczy klucz do miasta i od dziś (14 maja) świętują. Główne koncerty tegorocznych juwenaliów odbędą się na stadionie Zawiszy 17 i 18 maja.

Symboliczne przekazanie klucza do miasta odbyło się na schodach bydgoskiego ratusza. Prezydent Rafał Bruski podkreślił, że „studia to okres ciężkiej pracy, ale również dobrej zabawy”. Życzył zatem studentom udanej rozrywki. Zaapelował również, żeby zostawili miasto w takim stanie, jakim jest obecnie. Mieszkańców zaś poprosił o wyrozumiałość.

W tym roku studenci zjednoczyli siły i największą imprezę organizują wspólnie Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Wyższa Szkoła Gospodarki, Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Główne koncerty juwenaliów odbędą się na stadionie Zawiszy 17 i 18 maja. W czwartek zagrają MIG, Banau, Pięć Dwa, zespół AM, a w piątek Decapitated, Zeus, Happysad. Bilety można kupić na stronie biletomat.pl. Karnet na oba dni kosztuje 20 zł, a na jeden 15 zł. Żacy wejdą na koncerty za darmo. Podobnie bez płacenia w oba dni studenci z ważną legitymacją będą mogli podróżować komunikacją miejska.

Mnóstwo imprez żacy zaplanowali na uczelniach. Już dziś (14 maja) na UTP zorganizowali zabawę pod nazwą „Rolnik szuka połówki”. Kolejne dni to mnóstwo sportu, noc planszówek i bal rzymski.

W środę na boisku UKW przy ul. Chodkiewicza wielkie grillowanie i muzyka. Zagrają m.in. Skakanka, Sleever, Alhena, Myasta, Just Like Greg, M. Łapiński, Deathinition. Wstęp na teren imprezy dla osób, które nie mają ważnej legitymacji studenckiej, kosztuje 10 zł.

Z kolei studenci Collegium Medicum zapowiadają szalona grę miejską na Instagramie i zachęcają do obserwowania specjalnego profilu w czwartek od godz. 10.00  

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor