Wydarzenia 29 lis 16:38 | Redaktor
Sylwester na rynku w klimacie lat 20. i 30. I z grupą Pectus

fot. Anna Kopeć

Tegoroczny miejski sylwester nawiąże do rocznicy, którą będziemy świętować w nowym roku – stulecia powrotu Bydgoszczy do Polski. Zabrzmią międzywojenne przeboje, o atmosferę zadbają grupy rekonstrukcyjne, a na koniec powrót do współczesności zapewni zespół Pectus.

Zabawa rozpocznie się w stylu przedwojennych kabaretów, gdzie królowały wieczorowe kreacje, pawie pióra, cylindry i smokingi, a na deskach teatrzyków rewiowych błyszczały talenty Eugeniusza Bodo, Zuli Pogorzelskiej i Adolfa Dymszy.

Ponadczasowe przeboje tamtych lat usłyszymy w wokalno-tanecznym widowisku w wykonaniu współczesnych gwiazd filmu i seriali - Edyty Jungowskiej, Małgorzaty Lewińskiej, Artura Pontka i Dariusza Taraszkiewicza.

Historyczną atmosferę będą także tworzyć statyści w strojach z epoki oraz grupy rekonstrukcyjne. Na rynku stanie także biały cadillac z 1921 roku. Później przeniesiemy się do amerykańskich klubów nocnych, gdzie w latach 30.rozpoczynał światową karierę Frank Sinatra. Wielkie przeboje tego wykonawcy zaśpiewa w sylwestrową noc Krzysztof Kiliański. Towarzyszyć będą mu znakomici muzycy, m. in. Henryk Miśkiewicz (saksofon), Robert Majewski (trąbka) czy Marcin Jahr (perkusja).

Listę gwiazd, które wystąpią w ostatni wieczór tego roku na Starym Rynku zamyka grupa PECTUS, która przeniesie publiczność ponownie w muzyczny XXI wiek, przypominając swoje najpopularniejsze piosenki, takie jak „Barcelona” czy „Bez Ciebie”. Widowisko pełne muzyki i tańca zakończy zabawa z DJ-em w rytmie największych przebojów, które w 2019 roku rządziły na listach wszystkich rozgłośni radiowych.

Impreza na Starym Rynku rozpocznie się o godz. 21.00, zakończy o godz. 1.30. Poprowadzą ją Malwina Bielicka i Jacek Pawlewski.

Tak jak w poprzednim roku, podczas sylwestra w Bydgoszczy nie będzie pokazu fajerwerków ani innych pokazów pirotechnicznych, by nie straszyć zwierząt. W zamian odbędą się pokazy laserowe. 

źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor