Wydarzenia 11 sty 2018 | Redaktor
Szef „Światłowni” zagrał z prezydentem Andrzejem Dudą „Puls Niepodległości”

fot. archiwum Grzegorza Dudzińskiego

Grzegorz Dudziński, szef Fundacji „Światłownia” wziął w poniedziałek (8 stycznia) udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Podczas wydarzenia związanego z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zagrano wspólnie „Puls Niepodległości”.

Na spotkanie do Pałacu Prezydenckiego zostali zaproszeni przedstawiciele instytucji obywatelskich oraz organizatorzy kampanii społecznych prowadzonych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

– W zeszłym roku jako „Światłownia” braliśmy udział w konkursie związanym z programem „Niepodległa” i przygotowywaliśmy w jego ramach „Gawędę o Niepodległej”. Organizowaliśmy też festiwale pod patronatem Prezydenta RP i w związku z tym wszystkim otrzymaliśmy zaproszenie na poniedziałkowe wydarzenie – opowiada o wizycie w Pałacu Prezydenckim Grzegorz Dudziński.

Wybicie „Pulsu Niepodległości” było możliwe dzięki Orkiestrze Wielkich Bębnów, która przywiozła ze sobą unikalne wielomembranowe instrumenty. To właśnie na nich najpierw prezydent Andrzej Duda, a następnie goście spotkania wybili „Puls Niepodległości”. Podczas wydarzenia w Pałacu Prezydenckim Orkiestra Wielkich Bębnów wykonała także kilka kompozycji Karola Szymanowskiego, takich jak „Hej, zabujały się dzikie łabędzie” czy „Żołnierz, ja Ci żołnierz”.

W związku ze stuletnią rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, organizowany przez „Światłownię” i zaplanowany na czerwiec Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” obędzie się w wyjątkowej formie. Organizatorzy pracują nad ściągnięciem do Bydgoszczy na festiwal megagwiazdy. Jakiej? Tego nie chcą jeszcze ujawnić.  Na stulecie odzyskania niepodległości „Światłownia” przygotuje także specjalny spektakl w wykonaniu niewidomych artystów. Jego premiera zapowiadana jest na okolice 11 listopada.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor