Wydarzenia 3 gru 2018 | Redaktor
Sztangistki bliżej Tokio po balu andrzejkowym

fot. Stowarzyszenie „Serduszko na dłoni”/Facebook

W hotelu Best Inn odbył się bal charytatywny na rzecz dwóch niepełnosprawnych bydgoskich sztangistek - Marty Cieślińskiej i Pauliny Przyweckiej-Puziak. To jedna z imprez, która ma pomóc spełnić ich marzenie o wyjeździe na igrzyska olimpijskie do Tokio w 2020 roku.

Piątkowy (30 listopada) bal andrzejkowy zorganizowały wspólnie Stowarzyszenie „Serduszko na dłoni” oraz Stowarzyszanie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start Bydgoszcz”. Od października jednoczą się w pomocy na rzecz bydgoskich sztangistek. – Dziewczyny już otrzymują dietę od cateringu dietetycznego, która ma trzy tysiące kalorii dziennie. Kilogramów przybywa, dzięki czemu dziewczyny będą mogły podnieść kategorię wagową i mieć lepsze wyniki – tłumaczy Bogumiła Muller, prezes Stowarzyszenia „Serduszko na dłoni”. Stowarzyszenie chce też wysłać dziewczyny na turnus rehabilitacyjny. To bardzo ważne, szczególnie w ich chorobie – podkreśla Muller.

fot. „Serduszko na dłoni”/Facebook

Paulina Przywecka-Puziak ma 26 lat, jest po amputacji nogi z wyłuszczeniem w stawie biodrowym. Natomiast 20-letnia Marta Cieślińska od urodzenia cierpi na przepuklinę oponowo-rdzeniową i wodogłowie, porusza się na wózku inwalidzkim. Podnoszenie ciężarów trenuje od pięciu lat. W tym roku zdobyła dwa srebrne medale na Mistrzostwach Europy we Francji, gdzie pobiła swój rekord. Aktualnie podnosi 55 kilogramów. Na tych samych mistrzostwach Paulina zajęła trzecie miejsce w kategorii 67 kilogramów.

 

– Mamy nadzieję, że goście otworzą swoje serca i portfele – mówiła przed balem Bogumiła Muller. I tak było rzeczywiście: w wyniku przeprowadzonej podczas zabawy licytacji uzyskano 12,3 tys. złotych. Wśród ofiarodawców były osoby prywatne, reprezentanci różnych barw politycznych, instytucje, przedsiębiorcy.

fot. „Serduszko na dłoni”/Facebook

– Ze względu na znaczną liczbę przedmiotów nie udało się ich wszystkich zlicytować. Te, które nie zostały zlicytowane na balu, zostaną wystawione na Allegro. Zysk z ich sprzedaży zasili konto dedykowane naszym zawodniczkom – informuje Dariusz Bagnucki ze Stowarzyszenia „Serduszko na dłoni”.

Poniżej publikujemy listę ofiarodawców przedmiotów oraz usług w kolejności wystawiania na licytacji.

ARTEGO BYDGOSZCZ, BODY STUDIO, DERMATOESTETICA Clinica Profesor B.W. Zegarscy, CENTRUM DRUKU I FOTOGRAFII

fot. „Serduszko na dłoni”/Facebook

CYFROWEJ Monika Janoszek, KINO HELIOS, HORTENS , MEDICAL INK Malwina Trojanowska, TRADYCYJNY RZEŹNIK NA WARSZAWSKIEJ, MAT BUD Jacek Rutkowski, MEZZO Joanna Twarowska, POSEŁ DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO Kosma Złotowski, PIZZA MARIO, PIZZA PROVA, SQUASHPOINT, ELEGANCKI BUT - D&R Mishelle Gabor, Dorota Kuznicka, CENTRUM WSPINACZKOWE SPIDER, TEATR POLSKI BYDGOSZCZ, ARKADIUSZ TROJANOWSKI, TLK LOMBARD KANTOR, ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ PRZYJEZIERZE, ZULKA KULKA, RESTAURACJA I PUB JACK, JAN SZOPIŃSKI, HENRYK KARMONIK, STUDIO FRYZUR Karolina Rychlicka, POSEŁ NA SEJM Bartosz Kownacki
JOLANTA I JAN MARCINKOWSCY, ARCHITEKTURA RZĘS Konstancja Załuska, MARTA CIEŚLIŃSKA, WOJEWODA KUJAWSKO-POMORSKI Mikołaj Bogdanowicz, MG Małgorzata Górecka, BOGUMIŁA MULLER, KINGA CYBULSKA, ELEGANCKI BUT - D&R Mishelle Gabor, Dorota Kuznicka

Zawodniczki można również wesprzeć, wpłacając darowiznę na konto stowarzyszenia z dopiskiem „W drodze to Tokio”: Stowarzyszenie „Serduszko na dłoni”, ul. Węgierska 5/43, BGŻ BNP PARIBAS 28 1600 1462 1838 8525 6000 0001.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor