Wydarzenia 15 maj 21:53 | Redaktor
Trefne fajki w bmw

fot. Policja

700 rygli papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy ujawnili policjanci z bydgoskiej drogówki podczas kontroli. Posiadacze nielegalnych wyrobów tytoniowych odpowiedzą za swój czyn w oparciu o przepisy kodeksu karnego skarbowego.

We poniedziałek (14 maja ) patrol Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy pełnił służbę na drodze krajowej nr 10 w rejonie Solca Kujawskiego. Około godziny 20:00 do kontroli nie zatrzymał się samochód marki BMW. Kierowca na widok policjantów zjechał w przeciwnym kierunku i wjechał na posesję. Funkcjonariusze podjęli pościg i zatrzymali auto. W ich ręce wpadł kierowca i towarzysząca mu pasażerka.

Podczas kontroli obowiązkowego wyposażenia pojazdu policjanci wykryli w bagażniku kartony z papierosami, które nie miały polskich znaków akcyzy. Takie same opakowania znajdowały się pod przykryciem na tylnym siedzeniu auta. Posiadacze trefnego towaru oświadczyli, że zakupili papierosy w Warszawie i są one przeznaczone do dalszej sprzedaży.

fot. Policja

Po przeliczeniu okazało się, że jest to 700 rygli papierosów różnych marek. W ten sposób para uszczupliła dochody Skarbu Państwa na kwotę 140 tysięcy złotych.

58-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna zostali zatrzymani. Oboje noc spędzili w policyjnym areszcie.  Odpowiedzą za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Źródło, fot.: Policja

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor