Wydarzenia 26 sty 2018 | Redaktor
Trwa kampania antysmogowa. Dziś warsztaty na Górzyskowie

materiały UMB

Jak smog wpływa na zdrowie i jak otrzymać dofinansowanie na wymianę pieca? Kolejne spotkanie w ramach kampanii „Razem dbajmy o czyste powietrze” dziś (26 stycznia) na Górzyskowie.

Warsztaty na temat tzw. niskiej emisji  prawdzone przez Urząd Miasta w Bydgoszczy mają przekonać do wymiany niskosprawnych pieców węglowych na ekologiczne i rezygnacji z palenia śmieciami czy węglem niskiej jakości. Wszystko po to, by poprawić jakość powietrza w mieście. 

W ramach akcji zaplanowano spotkania na osiedlach szczególnie narażonych na zanieszczenie powietrza. Dziś (26 stycznia) warsztaty w Zespole Szkół nr 14 (ul. Kcyńska 49) na Górzyskowie. Początek o godz. 17.00.

Podczas dwugodzinnych zajęć będzie można dowiedzieć się, jakie są konsekwencje spalania odpadów, czym jest smog i skąd się bierze, jak zachować się podczas alarmu smogowego, a także poznać sposoby ograniczania zanieczyszczeń powietrza.

Podczas warsztatów lekarz opowie o szkodliwym wpływie smogu na zdrowie, specjaliści odpowiedzą także na pytania dotyczące programów dofinansowania do wymiany ogrzewania. Odbędzie się też pokaz spalania paliw wraz z pomiarem emitowanych substancji.

Harmonogram kolejnych spotkań jest następujący:

29.01 Czyżkówko (Szkoła Podstawowa nr 16 przy ul. Koronowskiej 7)
1.02   Osowa Góra (Zespół Szkół nr 27 przy ul. Sardynkowej 7)
2.02   Piaski (Siedziba Rady Osiedla przy ul. Drzycimskiej 7)
5.02   Jachcice (Szkoła Podstawowa nr 36 przy ul. Średniej 98)
7.02   Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto (Szkoła Podstawowa nr 58 przy ul. Gdańskiej 53A)
8.02   Flisy (Zespół Szkół nr 24 przy ul. Puszczykowej 11)

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor