Wydarzenia 16 sty 2018 | Redaktor
Trwa wywalanie Kaczyńskiego z Bydgoszczy. Z błędem w pisowni

Uchwała Rady Miasta Bydgoszczy została opublikowana 15 stycznia 2018 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Wojewoda opublikował uchwały Rady Miasta Bydgoszczy ustanawiające nazwy ulic Aleje Planu 6-letniego i Przodowników Pracy.

 

Tym samym 29 stycznia (14 dni po opublikowaniu uchwały) będzie ostatnim dniem, w którym obowiązują nazwy nadane przez wojewodę w ramach dekomunizacji, czyli Aleje Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ul. Bernarda Śliwińskiego (przedwojennego, długoletniego prezydenta Bydgoszczy). 

Ale mieszkańcy Kapuścisk znowu mają kłopot, bo w zapale wyrzucania pamięci śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z Bydgoszcz, radni Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej sięgnęli do głębokiego PRL-u i uchwalili nazwę z błędem w zapisie, która teraz będzie brzmieć Aleje Planu 6-cio letniego. Nie wiadomo, czy w związku z tym trzeba będzie zmieniać m.in. zapisy w ksiegach wieczystych i danych teleadresowych. A jeśli tak, to kto za to zapłaci? Radni nie zapisali w uchwale źródeł finansowania zmian.

Do sprawy wrócimy.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor