Wydarzenia 20 gru 2018 | Redaktor
Trybuna na stadionie Polonii jeszcze później

Wizualizacja trybuny na Stadionie Polonii/mat. Stowarzyszenie Pomagamy Polonii

Coraz więcej pytań mają potencjalni wykonawcy nowej trybuny na stadionie Polonii. Termin składania ofert przesunięto już czwarty raz i teraz ratusz czeka na zgłoszenia oferentów do 7 stycznia 2019 roku.

Prorocza okazała się sensacyjna informacja portalu bdgoszcz.wyborcza.pl z lipca tego roku pt. „Modernizacja żużlowego stadionu w Bydgoszczy musi poczekać”, w którym napisano: „W tym roku nie rozpocznie się zapowiadana przebudowa stadionu bydgoskiej Polonii. Może nastąpi to za rok, ale to też nie jest pewne”.

Po tej publikacji zawrzało w Internecie. Zwłaszcza, że był to gorący okres przedwyborczy. Ostatecznie ratusz zmobilizował się i po październikowym turnieju „Asy dla Tomasza Golloba” na stadion Polonii wkroczyły ekipy, których zadaniem było wyburzenie dotychczasowej trybuny osadzonej na piaszczystym wale. Te prace, które kosztowały 800 tysięcy złotych juz się zakończyły.

12 października ogłoszono przetarg na budowę nowej trybuny i wskazano w  nim termin składania ofert na 31 października.

Do zamówienia i projektu zaczęły jednak spływać szczegółowe zapytania potencjalnych wykonawców.  Pierwszy raz przesunięto termin na 15 listopada, później na 26 listopada, a potem jeszcze na 10 grudnia.

W sumie jednak wpłynęło aż 37 szczegółowych pytań do oferty i projektu nowej trybuny. Jedno z nich brzmi np. „W związku z robotami blisko istniejących masztów oświetleniowych stadionu – proszę o udostępnienie archiwalnej dokumentacji dotyczącej fundamentów masztów, głębokość ich posadowienia (rzędna posadowienia). Jest to niezbędne w celu prawidłowej oceny zakresu prac do wykonania, szczególnie w kwestii zabezpieczenia fundamentów na etapie rozbiórek trybun”.  W odpowiedzi zaś czytamy: „Zamawiający nie dysponuje dokumentacja archiwalną dotyczącą masztów oświetleniowych stadionu”.

Kolejne pytanie również dotyczy masztu oświetleniowego: „Prosimy o podanie obciążeń działających na fundament masztu istniejącego. Z dokumentacji wynika, że maszt posadowiony jest na poziomie około 1,5 m powyżej poziomu terenu (od strony toru), a zatem w usypanej trybunie”.

Na to pytanie odpowiedź zamawiającego brzmi: „Maszty są istniejące – poza zakresem naszego opracowania”.

Kolejny termin składania ofert wyznaczono na 7 stycznia 2019 r. Liczba pytań do przetargu pokazuje, że zapewne będą chętni na budowę nowej trybuny. Ma ona mieć 105 metrów długości i 11 metrów wysokości. W budżecie na 2019 rok zapisano na zadanie „Przebudowa stadionu Polonii Bydgoszcz” kwotę 6 810 340 złotych.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor