Wydarzenia 3 sie 16:21 | Krzysztof Drozdowski
UWAGA! Tajemnicze przesyłki z Chin.  Podejrzane nasiona

fot. FB/Polish Jungle polska społeczność miłośników roślin

Tajemnicze przesyłki zawierające rzekomo nasiona dotarły również do Polski. Początkowo pojawiły się jedynie w Stanach Zjednoczonych. Nasione nazwane :Płatkami Złota" jak na razie nie zostały zidentyfikowane.

Poczatkowo tajemnicze przesyłki bez zapisanego nadawcy otrzymywane były przez mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Ostatnio również pojawiły się w Polsce. Nikt na razie nie wie co tak naprawdę zawierają. czy nie jest to jakaś toksyczna roślina. 

– Zamawiałam rzeczy z Aliexpress, ale niewiele i nigdy nie rośliny. Nasion nigdy z zagranicy nie zamawiałam - zapewnia jedna z osób, które otrzymały tajemniczą przesyłkę.
Użytkownicy forum internetowego specjalizującego się w hodowli i pielęgnacji rośli wykazują się odpowiedzialnością i przestrzegają:

- Dużo było międzynarodowych postów o takich zagadkowych przesyłkach z Chin. Powinno się takie przesyłki zgłaszać, absolutnie nie powinno się paczuszkę z nasionami otwierać ani wysiewać. Cholera wie, co w środku jest... - czytamy na internetowych forach. 

Zalecamy więc ostrożnosć w otwieraniu takich przesyłek.

Inf. FB: "Polish Jungle – polska społeczność miłośników roślin"

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.