Wydarzenia 6 kwi 14:49 | Redaktor
W Bydgoszczy stanął szpital polowy [ZDJĘCIA]

fot. 8. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

10. Wojskowy Szpital Kliniczny w Bydgoszczy przygotowuje się na ewentualne zwiększenie liczby chorych na COVID-19. Terytorialsi rozstawili namioty, które w razie potrzeby mają pełnić funkcję szpitala polowego.

Na terenie przyległym do placówki postawiono łącznie 23 namioty. Dwa – przed wejściem – służą do przeprowadzenia „triażu”, tj. segregacji pacjentów z uwagi na ich stan zdrowia.

– Rozstawienie namiotów szpitala polowego zajęło nam trzy dni. Terytorialsi pracowali od rana do wieczora, angażując się w to przedsięwzięcie ze wszystkich sił  – komentuje płk Krzysztof Stańczyk, dowódca 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dodaje, że namioty będą wsparciem działań szpitalnego oddziału ratunkowgo. W przypadku zwiększenia liczby chorych przyjmowanych w placówce, będą mogły stać się dodatkowym miejscem kwarantanny.

Terytorialsów w działaniach wspierają podchorążowie z Akademii Wojsk Lądowych oraz Wojskowej Akademii Technicznej. W całym kraju w działania związane z walką z koronowirusem zaangażowanych jest ponad 2,1 tys. żołnierzy WOT.

fot. 8. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor