Wydarzenia 24 kwi 2019 | Redaktor
Wielka Zbiórka Książek na UKW. Trafią do pacjentów

fot. Anna Kopeć

Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wspiera piątą Wielką Zbiórkę Książek organizowaną przez Zaczytani.org. Publikacje dla pacjentów i podopiecznych rozmaitych placówek można oddawać w holu biblioteki od 23 kwietnia.

Zebrane książki zostaną przekazane dzieciom, młodzieży oraz dorosłym przebywającym w szpitalach, hospicjach, domach dziecka, domach pomocy na terenie całej Polski. Ważne, aby były  to książki wydane po roku 2000., w bardzo dobrym stanie (czyste, niezniszczone egzemplarze lektur szkolnych, publikacje popularnonaukowe oraz ciekawe książki „do poczytania”).

Książki można zostawić w Punkcie Wypożyczeń Biblioteki UKW przy ul. K. Szymanowskiego 3 (hol na parterze) w kolorowym pojemniku. Akcja trwa od 23 kwietnia do 26 maja.

Organizatorem kampanii jest Fundacja Zaczytani.org, która już po raz piaty organizuje Wielką Zbiórkę Książek. Zaczytani od 2013 roku promują czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie bibliotek na oddziałach szpitalnych. Tegoroczna edycja odbędzie się w kilkunastu miastach.

Źródło: UKW w Bydgoszczy

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor