Wydarzenia 29 maj 2019 | Redaktor
Wojsko sprzedaje sprzęt i wyposażenie. Do wzięcia samochody, kuter i kuchnia polowa

fot. AMW w Bydgoszczy

Bydgoski oddział Agencji Mienia Wojskowego szuka nabywców powojskowego sprzętu, pojazdów i wyposażenia. . W ofercie m.in. ciężarówki star, tarpany, lubliny, wózki widłowe, pakiety z artykułami mundurowymi oraz drewniane skrzynie - łącznie 155 pozycji o wartości ponad 830 tys. złotych.

Otwarcie ofert zaplanowano na 6 czerwca w Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Zyski ze sprzedaży powojskowego mienia AMW przekaże na modernizację techniczną polskiej armii.

To już czwarty w tym roku przetarg organizowany przez Oddział Regionalny AMW w Bydgoszczy, w którym będzie można kupić mienie wycofane z armii oraz innych służb mundurowych, m.in.  kuter patrolowy MJ 6 wyprodukowany w 1985 roku. Żeby zostać właścicielem statku używanego wcześniej przez policję, trzeba liczyć się z wydatkiem przekraczającym 30 tys. złotych. Na jeszcze więcej, bo przeszło 60 tys. zł, wyceniono 75 ton stalowego i żelaznego złomu, którym agencja chce zainteresować branżę recyklingową.

fot. AMW w Bydgoszczy

Wykładając co najmniej 4 tys. zł można zostać właścicielem kuchni polowej, która, jak piszą organizatorzy przetargu, „świetnie sprawdzi się na plenerowej imprezie. Do kompletu warto dokupić do niej namiot” za minimum 4,5 tys. złotych.

Kupić można także: stary 200 w cenach wywoławczych 4 tys. zł, honkera za 4,5 tys. zł czy lubliny w wersjach 3322, 3324 i 3514 po 2 tys. zł za sztukę, cysterny paliwowe-dystrybutory na starach 266 (8 tys. zł) oraz mobilny warsztat, też  na starze 266, wyposażany w narzędzia, imadło, szlifierkę stołową i tokarkę oraz przyczepę ze spawarką (15 tys. zł). Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej lub stowarzyszenia może zainteresować ratowniczo-gaśniczy jelcz 010R wyceniony na 7 tys. złotych.

fot. AMW w Bydgoszczy

Oferty można składać także na pakiety z wojskowym umundurowaniem i wyposażeniem. Ceny wywoławcze za zestawy z popularnymi „bechatkami”, czyli kurtkami polowymi, spodniami, dresami, wiatrówkami oficerskimi czy torbami na wyposażenie wahają się, zależnie od wielkości, od 2,5 tys. do 12 tys. zł. Na kupca czekają hełmy stalowe wz. 67/75 w drewnianych skrzyniach za 1,3 tys. zł.

W ofercie są też kontenerowa łaźnia polowa (6 tys. zł), wózki widłowe i paletowe (od 150 do 1 tys. zł), kompletny silnik 6C 107 do autobusu autosan (5 tys. zł), aparat nurkowy (3 tys. zł), pakiet z wyposażeniem służby żywnościowej (1,5 tys. zł), 288 skrzyń po maskach czy zestaw sprzętu sportowego złożony z rowerów treningowych i rehabilitacyjnych, bieżni, sztang czy butów i kijków narciarskich (1 tys. zł).

Warunkiem udziału w przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej wybranej pozycji oraz złożenie oferty na specjalnym formularzu. Środki muszą zostać zaksięgowane przez AMW najpóźniej w przeddzień przetargu. Do oferowanej ceny zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%. Otwarcie ofert nastąpi 6 czerwca (czwartek) o godz. 12.00 w Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych RP (ul. Sułkowskiego 52a) w Bydgoszczy.

Szczegółowe informacje o przetargu oraz wystawionych pozycjach dostępne w zakładce „Uzbrojenie i sprzęt wojskowy/Sprzęt wojskowy/Przetargi” na stronie www.amw.com.pl

źródło i fot.: AMW, oddział w Bydgoszczy, oprac. red.Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor