Wydarzenia 8 wrz 14:57 | Redaktor
Wypadek autokaru, dwie osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

fot. Policja

Do wypadku autokaru i samochodu osobowego volkswagen doszło w niedzielę (8 września) we Włocławku. Dwie osoby poszkodowane z auta osobowego trafiły do szpitala, natomiast 21 pasażerów i dwóch kierowców autobusu nie odniosło żadnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło po godzinie 10.00 na ulicy Toruńskie we Włocławku

Natychmiast wysłano wszystkie służby ratownicze. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że 55-letni kierujący autobusem jadąc w stronę Torunia zauważył przed sobą dwa pojazdy osobowe, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. Chcąc uniknąć wjechania w stojące pojazdy zaczął hamować i stracił panowanie nad autobusem. To spowodowało, że pojazd zjechał na pas zieleni oddzielający jezdnie lekko uderzając w jeden z stojących pojazdów przed przejściem dla pieszych. Dalej autobus wjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w vw poruszającego się w stronę centrum Włocławka. W wyniku uderzenia 30-letnia kierująca autem osobowym została zabrana do szpitala, natomiast po pewnym czasie trafił tam także pasażer osobówki. Autobusem podróżowało 21 podróżnych oraz dwóch kierowców, którym nic się nie stało i pozostali na miejscu zdarzenia. Do wyjaśnienia przyczyn mundurowi zatrzymali 55-letniego kierującego autobusem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że był on trzeźwy.

Na czas wykonywanych czynności Zarządzanie Kryzysowe Urzędu Miasta we Włocławku podstawiło autobus komunikacji miejskiej, w którym uczestnicy zdarzenia oczekiwali na dojazd zastępczego pojazdu. Po zakończeniu czynności udali się oni w dalszą drogę. Przez cztery godziny droga K-91 w kierunku Łodzi była zablokowana, a policjanci zorganizowali objazd. Teraz włocławscy policjanci prowadzą postępowanie mające wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia.

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor