Wydarzenia 1 cze 2018 | Redaktor
Rowerzyści znowu opanują Bydgoszcz

fot. Bydgoska Masa Krytyczna / Facebook

Już po raz szósty Bydgoska Masa Krytyczna organizuje Bydgoskie Święto Cykliczne. W niedzielę (3 czerwca) kilkuset rowerzystów pokona trasę z placu Wolności do Ostromecka, gdzie odbędzie się piknik.

Przejazd rozpocznie się o godzinie 10 z placu Wolności. Rowerzyści będą mieli do pokonania 16-kilometrową trasę: plac Wolności – Gdańska – Mickiewicza – Powstańców Wielkopolskich – Gajowa – Głowackiego – Kijowska – Łęczycka – Fordońska – most na Wiśle – DK80 – droga wojewódzka 551 – Pałac w Ostromecku. Tam przygotowano piknik z wieloma atrakcjami, m.in. miasteczko ruchu drogowego dla dzieci, pokazy pierwszej pomocy, bezpłatny przegląd i znakowanie rowerów oraz badanie składu ciała. Na uczestników będą czekać również konkursy, w których można wygrać dwa rowery oraz w pełni opłaconą wycieczkę do Brukseli z posłem do Parlamentu Europejskiego, Tadeuszem Zwiefką.

Zapisy zakończyły się 30 maja. Na liście startowej jest ok. 500 osób. Najmłodszy uczestnik ma tylko 10 miesięcy, natomiast najstarszy – 74 lata. 

Pomysł Święta Cyklicznego narodził się kilka lat temu jako cykl imprez odbywających się w tym samym czasie w kilkunastu miastach Polski. Głównym celem jest promocja roweru jako alternatywnego środka transportu i pokazanie, że cykliści potrafią się dobrze bawić. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor