Wydarzenia 20 kwi 10:56 | Redaktor
Z Bydgoszczy polecimy do Kijowa

Nowe połączenie z Bydgoszczy do Kijowa uruchomione zostanie od 2 sierpnia/ fot. Anna Kopeć

Od 2 sierpnia pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego, bezpośredniego połączenia Polskich Linii Lotniczych LOT z Bydgoszczy do Kijowa. To kolejne połączenie tego przewoźnika na Ukrainę, po uruchomionych w sierpniu 2017 lotach do Lwowa.

Nowy kierunek ułatwi mieszkańcom Bydgoszczy i regionu podróże na Ukrainę. Jednocześnie to dobra wiadomość dla gości z Ukrainy, którzy coraz częściej znajdują zatrudnienie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Nowe połączenie będzie dostępne w każdy poniedziałek i piątek. Pasażerowie do Kijowa będą podróżować samolotami Embraer 170 i 175 zabierających na pokład odpowiednio: 70 i 82 pasażerów. Start z Kijowa będzie odbywał się o godzinie 23.40, a lądowanie w Bydgoszczy o 00.40. Godzina wylotu z Bydgoszczy to 5.10 a przylot do Kijowa do 08.00 (z uwzględnieniem różnicy czasu). Czas przelotu wynosi około godziny 50 minut.

Bilety dostępne na stronie przewoźnika lot.com oraz w biurach podróży już od 205 zł w dwie strony.

Port Lotniczy Bydgoszcz od kilku miesięcy notuje wzrosty liczby pasażerów. Pierwszy kwartał 2018 roku był najlepszym w historii lotniska, jeżeli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów. W tym okresie z portu skorzystało 75 303 osoby, a kwartalny wzrost, w porównaniu do ubiegłego roku, wyniósł aż 25 procent. W 2018 roku prognozowana liczba pasażerów może przekroczyć 400 000. Obecnie pasażerowie Portu Lotniczego Bydgoszcz mogą korzystać z codziennych połączeń do Londynu Stansted i Frankfurtu, lotów do Londynu Luton oferowanych 4 razy w tygodniu, Birmingham 3 razy w tygodniu, jak też dostępnych 2 razy w tygodniu połączeń do Glasgow, Dublina, Dusseldorfu - Weeze oraz Lwowa.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor