Wydarzenia 21 sie 2018 | Redaktor

Jutro (22 sierpnia) zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic Wiatrakowa, Traugutta, Nowodworska i Lenartowicza.

Na Szwederowie trwa przebudowa skrzyżowania ulicy Wiatrakowej z ul. Nowodworską, Lenartowicza i Traugutta. Od jutra (22 sierpnia) zostanie wprowadzona w tym miejscu czasowa organizacja ruchu.

Zostanie zamknięte skrzyżowanie wspomnianych ulic, tj. Wiatrakowa, Traugutta, Nowodworska, Lenartowicza oraz wprowadzony ruch dwukierunkowy na ulicach Wiatrakowej i Traugutta.

Przypomnijmy, że w tym miejscu trwa budowa nowej trasy rowerowej, która pozwoli dojechać ze Szwederowa w stronę Starego Miasta. Prace obejmują również korektę skrzyżowania ulic Wiatrakowej, Traugutta, Lenartowicza i Nowodworskiej. Zostanie ono zawężone, co pozwoli pieszym łatwiej przekraczać jezdnie. Na tej krzyżówce rozpocznie się kontrapas, czyli specjalna wydzielona część jezdni, która pozwoli rowerzystom w sposób bezpieczny poruszać się pod prąd jednokierunkową ulicą Wiatrakową. W ten sposób na rowerze zgodnie z przepisami będzie można szybko dotrzeć ze Szwederowa do centrum. Z kolei w odwrotnym kierunku rowerzyści będą korzystać wspólnie z samochodami z jezdni.

Źródło: ZDMiKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor