Wydarzenia 17 maj 2019 | Redaktor
Zbiórka na chorego Marcinka nadal trwa. Pomóżmy!

fot. archiwum prywatne/ facebook

Sześć miesięcy, jak będzie miał szczęście, dziewięć – taką diagnozę usłyszała rodzina Marcinka. Chłopiec ma w głowie guza, nieoperacyjnego glejaka. W pomoc zaangażowały się już tysiące osób, ale do uzbierania całej kwoty wciąż jeszcze brakuje ponad 334 tysięcy złotych.

- Musimy zebrać ponad 600 tysięcy złotych. Zakwalifikowaliśmy się do leczenia w Londynie, bo wszystko wskazuje na to, że guz zareagował na naświetlania - chwilowo cofnęły się problemy ze wzrokiem i słuchem, synek czuje się dobrze i właśnie dlatego myśli, że już zdrowieje, a koszmar się kończy. Jeśli nie rozpoczniemy leczenia w Londynie, to będą ostatnie wakacje Marcinka. Chcemy, by były szczęśliwe, by korzystał z beztroski dzieciństwa, jak najdłużej się da. By bawił się, śmiał, marzył… Nie możemy mu powiedzieć, że te marzenia nigdy się nie spełnią… Nasze jest tylko jedno, zrobić wszystko, by dać synkowi szansę. Nigdy sobie tego nie wybaczymy, jeśli się nie uda, dlatego z całego serca prosimy, pomóż nam ratować Marcinka - apelują o pomoc rodzice chłopca.

Nadzieją na to, by chłopiec żył, jest nowatorskie leczenie: wszczepienie cewników do głowy, a potem osiem cykli chemii, skierowanej wprost do guza. Terapia CED w Londynie jest nierefundowana i nadal traktowana jako eksperyment.

Rozpoczęcie terapii planowane jest na 27 maja. Pierwsza wpłata na zabieg to około 350 tys. złotych. Zbiórka trwa do 9 czerwca.

Cały artykuł o Marcinku tutaj

Leczenie Marcinka można wesprzeć online za pośrednictwem strony https://www.siepomaga.pl/misjamarcin oraz dokonując wpłaty na konto fundacji:

https://www.kawalek-nieba.pl/marcin-zal/ - w systemie płatności internetowych DotPay ze strony lub przelew zwykły

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “2155 pomoc dla Marcina Żal”

LICYTACJE DLA MARCINKA (wystawiając lub kupując): 
https://charytatywni.allegro.pl/listing…

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Marcin:

W Funtach / GBP:
https://www.gofundme.com/marcin-zal-brain-tumour

lub / or
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP
Title: “2155 Help for Marcin

Więcej informacji o Marcinku i formach pomocy na stronie https://www.facebook.com/MisjaMarcin/

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor