Wydarzenia 5 sie 16:23 | Krzysztof Drozdowski
Żenujący wpis Hołowni  odnośnie wybuchu w Bejrucie

screen YT

Wybuch magazynu w Bejrucie był wielką tragedią. Jeszcze większą jego skutki. Cały świat jest wstrząśnięty wczorajszymi wydarzeniami. Swoimi refleksjami na ten temat podzielił się Szymon Hołownia. Niedawny celebryta TVN-u i kandydat na prezydenta RP.

W kilka godzin po dramatycznych wydarzeniach Szymon Hołownia postanowił w mediach społecznościowych podzielic się swoimi refleksjami.

Przerażająca katastrofa w Bejrucie. Apeluję do polskich władz o udzielenie wymiernego wsparcia dla kraju, którego 30% mieszkańców to uchodźcy. MSZ na razie zajmuje się tym, że wśród ofiar nie ma Polaków. Gdzie jest nasze dumne państwo, które ma na ustach ma solidarność?

- napisał Hołownia na twitterze.

Aspirujący do politycznej roli Hołownia nie sprawdził jednak, że już wcześniej polskie organizacje zadeklarowały pełną pomoc.

PSP w odpowiedzi na zapotrzebowanie po eksplozji w Bejrucie zgłosiła gotowość do wysłania grupy MUSAR. Jest to grupa poszukiwawczo-ratownicza – 39 ratowników i 4 psy. Do składu dołączą specjaliści ratownictwa chemicznego. Wylot możliwy dzisiaj po akceptacji strony zgłaszającej.

- poinformowała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Polityczny i żenujący atak Hołowni na polski rząd był całkowicie nietrafiony. Hołownia zarzucił władzom, że próbują zbić kapitał polityczny na ludzkiej tragedii. Niestety to sam okazał się hieną.
Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.