Wydarzenia 10 paź 10:16 | Redaktor
Zespół „Pod budą” świętował w Filharmonii Pomorskiej [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Publiczność – mówię to z pełną wdzięcznością – wciąż czeka na nasze piosenki – cieszy się Andrzej Sikorowski, lider zespołu „Pod budą”. Świętująca 40-lecie grupa wczoraj (9 października) zagrała w Filharmonii Pomorskiej.

W przededniu koncertu dostępne już były tylko ostatnie wolne miejsca, sala zapełniła się szczelnie.

Zespół „Pod budą” powstał w 1977 z krakowskiego kabaretu studenckiego o tej samej nazwie. Od tego czasu muzycy koncertowali w całej Europie, a także Kanadzie, USA i Australii. Nagrali też wiele płyt, które pokryły się złotem i platyną.

fot. Anna Kopeć

Na repertuar zespołu składają się autorskie kompozycje Andrzeja Sikorowskiego (muzyka i teksty) i Jana Hnatowicza (muzyka). Pozostali członkowie grupy to Anna Treter (śpiew, instrumenty klawiszowe), Marek Tomczyk (gitary) i Andrzej Żurek (gitara basowa).

fot. Anna Kopeć

Goście koncertu mogli również posłuchać Andrzeja Sikorowskiego w duecie z jego córką Mają Sikorowską. Wokalista zaprezentował swoje największe przeboje, między innymi stworzone dla zespołu „Pod budą”, oraz utwory pochodzące z trzech wspólnie nagranych z Mają płyt („Kraków”, „Saloniki”, „Sprawa rodzinna”, „Okno na Planty”).

fot. Anna Kopeć

Koncert odbył się pod patronatem „Tygodnika Bydgoskiego”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor