Wydarzenia 8 lis 2018 | Redaktor
Zjazd z Alei Jana Pawła II w ulicę Glinki zostanie otwarty

materiał ZDMiKP

W najbliższy piątek (9 listopada) wykonawca robót przy Trasie Uniwersyteckiej otworzy dla ruchu zjazd z Alei Jana Pawła II w ulicę Glinki.

Po otwarciu łącznicy kierowcy w ulicę Glinki będą mogli wjeżdżać od strony ronda Inowrocławskiego bez objazdów. Jednocześnie ruch nadal będzie obsługiwała łącznica z ul. Glinki w Al. Jana Pawła II w kierunku ronda Toruńskiego. Dzięki temu wykonawca robót przystąpi do prac na jezdni północnej, którą wyłączy z ruchu. Tym samym ruch na jezdni południowej będzie poprowadzony dwukierunkowo.

Pozostanie możliwość zawracania na ul. Jana Pawła II na wysokości kładki dla pieszych. Dzięki temu kierowcy wyjeżdżający z ul. Glinki mogą jechać w stronę ronda Inowrocławskiego.

W trakcie odbudowywania jezdni Al. Jana Pawła II wykonawca prac zamknie wlot skrzyżowania od strony ronda na styku ulic Ujejskiego i Karpackiej. Po zakończeniu robót dla ruchu zostanie otwarty fragment jezdni komunikujący rondo z północną jezdnią al. Jana Pawła II. Rozwiązanie zapewni wjazd i wyjazd z osiedla Wzgórze Wolności.

Źródło: ZDMiKP Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor