Wydarzenia 27 lip 2018 | Redaktor
Znikną schody przy ul. Szubińskiej i powstanie chodnik

fot. ilustracyjna / Pixabay

W zeszłym roku remontowano chodnik przy ul. Szubińskiej wraz ze znajdującymi się tam schodami. Jednak w czasie przebudowy zlikwidowano podjazd dla wózków, co oczywiście spotkało się z oburzeniem osób niepełnosprawnych oraz rodziców z dziećmi. Dopiero po roku felerne schody doczekają się remontu.

Mowa o schodach znajdujących się przy ulicy Szubińskiej na wysokości JFTC (po stronie jezdni prowadzącej w kierunku do Poznania). W zeszłym roku przy remoncie ekipa zdemontowała podjazd dla wózków. ZDMiKP tłumaczył, że był on niebezpieczny. Po zjechaniu wózek ledwo mieścił się na chodniku, można było łatwo wyjechać na jezdnię. Obiecywano, że powstaną nowe schody i po roku oczekiwania, w końcu się pojawią.

- Właśnie otrzymaliśmy decyzję o braku sprzeciwu wojewody kujawsko–pomorskiego do naszego zgłoszenia dotyczącego przeprowadzenia robót polegających na przebudowie schodów na chodniku wzdłuż ulicy Szubińskiej – czytamy na stronie ZDMiKP.

Tym razem schody zostaną… całkowicie zlikwidowane. Budowlańcy usuną stopnie i wybudują wzdłuż ulicy chodnik, który będzie równolegle przylegał do jezdni. Zostanie zniwelowana skarpa, jak również tzw. ciąg „odchodzący od Szubińskiej”, z którego usunięte będą opisywane schody. Powstanie tam jedynie chodnik z odpowiednimi pochyleniami, bezpiecznymi dla wszystkich użytkowników.

Przebudowa jest robiona głównie z myślą o osobach poruszających się na wózkach oraz rodzicach z dziećmi w wózkach, którzy w zeszłym roku zgłaszali najwięcej skarg. Dla nich pokonanie tych stopni było dużym problemem po likwidacji podjazdu. ZDMiKP chce „ostatecznie zlikwidować potencjalne zagrożenie, spowodowane możliwością, niekontrolowanego zjechania z chodnika na jezdnię”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor