Wydarzenia 11 lip 12:18 | Redaktor
Zumba będzie królować na Wyspie Młyńskiej

fot. Krzysztof Włodarczyk/ Paweł Paczyński-zumba fitness instruktor, facebook

Lato z Zumbą Fitness to taneczne wydarzenie dla każdego, niezależne od wieku i kondycji. Tegoroczna edycja jest już trzecią, największą ze wszystkich – zapowiada organizator Paweł Paczyński. Tym razem jego festiwal jest częścią odbywającej się cyklicznie Kolacji na Wyspie.

Poza maratonem zumby na bydgoszczan w sobotę i niedzielę (13 i 14 lipca) czekać będą m.in. food trucki, animacje, dmuchańce i konkursy.

Paweł Paczyński swoją przygodę z tańcem rozpoczął 17 lat temu. Najpierw jako tancerz disco dance, hip hop, później tańczył towarzyski taniec sportowy. – W tańcu osiągnąłem wszystko, co się dało na tamtą chwilę. Wtedy zdecydowałem, że zostanę instruktorem zumby i tak zaczęła się historia, która trwa do dzisiaj – mówi. Zumba to program treningowy, który zawiera wszystkie elementy tańca i fitnessu. Choreografie są inspirowane tańcami latynoskimi, a także tańcem brzucha czy quebraditą.

Jak wygląda trening, bydgoszczanie będą mogli przekonać się na Wyspie Młyńskiej. – Zawsze chciałem zrobić coś dużego w centrum miasta, z bydgoskimi instruktorami. Kiedy zabrałem się za organizację pierwszej edycji, zrobiłem to na ogólnopolską skalę. I udało się – cieszy się Paczyński

Smakołyki z kilkunastu food trucków

Jego inicjatywa Lato z Zumbą Fitness w Bydgoszczy (13 lipca), jest częścią tegorocznej edycji Kolacji na Wyspie (13-14 lipca). Kulinarną część wydarzenia będą reprezentowały food trucki z całej Polski. Około 15 mobilnych restauracji zaoferuje bydgoszczanom przysmaki kuchni z różnych stron świata. Food trucki będą dostępne na Wyspie Młyńskiej w sobotę od godz. 12.00 do 22.00 i w niedzielę od godz. 12.00 do 20.00. Na dzieci czekać też będą dmuchańce i animacje.

Co ciekawe, podczas maratonu zumby na Wyspie Młyńskiej na scenie do tańca zagrzewać będzie hiszpański instruktor Seluco Fernández, finalista międzynarodowego konkursu Zumba Next Rising Star. W wydarzeniu weźmie udział około 40 instruktorów z całej Polski. – Jeśli dany instruktor ma wolne, to przyjeżdża. Na dobre wydarzenia instruktorzy przyjeżdżają z własnej chęci – mówi Paczyński. Główni instruktorzy będą prowadzić swoje choreografie, a reszta będzie tworzyć pięć grup po sześć, siedem osób. Każda z grup będzie prezentować wybrany przez siebie utwór i choreografię. Impreza, która odbędzie się w sobotę (13 lipca), ma charakter otwarty, może w niej wziąć udział każdy, bez względu na wiek, kondycję czy doświadczenie. Oficjalne rozpoczęcie o godz. 12.00. Maraton Zumba Kids zaplanowano o godz. 14.00, a o 15.40 bicie rekordu w robieniu największego „gluta” – slime'a. O godz. 16.00 rozpocznie się trzygodzinny maraton zumby dla dorosłych.

Zumba, czyli baw się i ruszaj!

Jak mówi instruktor, zumba jest dla każdego, wystarczy zaopatrzyć się w butelkę wody, sportowe obuwie i wygodny strój. Udział w festiwalu bez obaw mogą wziąć także początkujący: choreografia jest specjalnie przystosowana dla osób, które w maratonie wezmą udział po raz pierwszy. – W dowolnym momencie każdy może sobie zrobić przerwę. Nikt na nikogo nie patrzy, nikt też nikogo nie ocenia – mówi Paczyński. – Proste kroki, każdy da radę, nie ma się czego bać – zachęca, dodając, że poza zabawą zumba daje wiele innych korzyści. Podczas godziny można spalić do 500 kalorii, a w ciągu całego maratonu można dobić do tysiąca spalonych kalorii. – Dobrze się bawimy, a kalorie spalają się same – podkreśla. Dodaje, że największym atutem tej imprezy jest to, że na wyspie, gdzie odbędzie się maraton, będzie można poznać nowych, pozytywnie zakręconych ludzi.

O godzinie 21.30 w klubie Ava 3.0 odbędzie się after party, na którym podawane będą specjalne zumbowe drinki.

Wstęp na Lato Zumba Fitness jest bezpłatny. W trakcie imprezy będą zbierane środki finansowe dla dwóch fundacji: Ostatnia Przystań i Odjazdowo Nieograniczeni.

Czytaj także zapowiedź Święto zumby i food trucków. Kolacja na wyspie już niebawem.

sw

 

 

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor