Wydarzenia 18 wrz 09:53 | Redaktor

W piątek (20 września) dla zwiedzających podwoje otworzy siedziba Sądu Okręgowego przy ul. Nowy Rynek 12, w sobotę  (21 września) natomiast - bydgoski ratusz.

Nową budynek sądu przy ul. Nowy Rynek 12 będzie można zwiedzać po jego uroczystym otwarciu, które zaplanowano na piątek 20 września o 12.00. Pracownicy ratusza zapraszają natomiast w sobotę (21 września), od 12.00 do 17.00.

Tego dnia będzie można zobaczyć gabinety prezydenta, jego zastępców, przewodniczącej Rady Miasta, salę sesyjną, gdzie obradują bydgoscy radni.  Przewidziano  też m.in. grę ratuszową i  gry związane z wiedzą o mieście, a przed ratuszem

Przed budynkiem zlokalizowana będzie strefa dla dzieci, gdzie najmłodsi zobaczą pokazy baniek i poskaczą na dmuchańcach - będzie też skręcanie balonów, wata cukrowa, malowanie buziek i konkursy z nagrodami. Na własnym stanowisku zaprezentuje się Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Straż Miejska pokaże swój radiowóz, zorganizuje również miniwarsztaty na temat bezpieczeństwa dla dzieci i rozda odblaski. 

Wstęp wolny.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor