Golf. Mistrz Piotr i podsumowanie sezonu

Redaktor | 22 paź 2017 54-letni bydgoszczanin Piotr Słojewski wygrał tegoroczną klasyfikację BKG Golf Cup. Wygrał też mistrzostwa woj. kujawsko-pomorskiego na polu Tatfort w Toruniu. Z kolei w meczu miast Bydgoszcz pokonała Toruń. Tak zakończył się sezon zawodów golfowych.

Zbiór klęsk w nauczaniu [OPINIA]

Michał Jędryka | 22 paź 2017 W nowoczesnej matematyce niemal wszystko jest zbiorem, a liczba (naturalna) to nic innego jak moc zbioru. Koncepcja ta ma ogromną doniosłość w matematyce wyższej, ale na poziomie podstawowym jest niezrozumiała i niepotrzebna – pisze Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Jesienny przegląd trawnika

Redaktor | 22 paź 2017 Jesień to w przyrodzie czas dużych zmian. Drzewa, krzewy, byliny przygotowują się do zimy. Mimo to wszystkie te rośliny wybuchają wiosną piękną, soczystą zielenią. Tak dzieje się również z trawą w naszych ogrodach.

Spacer śladami reportera papieża

Magdalena Gill | 22 paź 2017 „Cóż mogę poradzić, że po nocach śni mi się miasto mojej młodości” pisał o Bydgoszczy Tadeusz Nowakowski. Z okazji 100-lecia urodzin wybitnego pisarza i reportera papieża, ukazał się spacerownik po jego bydgoskich miejscach.

Zawisza wygrywa w Żołędowie [WIDEO]

Redakcja | 21 paź 2017 Zawisza wygrał 2:0 z GLKS Osielsko w 10. kolejce A-klasy. Bramki strzelili: Bartosz Stoppel (48 min. - głową), Wojciech Ruczyński (87 min.)

Przyszłość, którą już znamy [RECENZJA FILMU]

Redaktor | 21 paź 2017 W 1982 roku Ridley Scott wyreżyserował „Łowcę androidów”, film, który z biegiem lat zyskał status klasyki gatunku science-fiction. Na ekrany kin wszedł właśnie „Blade Runner 2049” – sequel w reżyserii Denisa Villeneuve'a.

Niepełnosprawni pokazali swoje talenty

Redaktor | 21 paź 2017 W sobotę, 21 października odbyła się kolejna edycja Międzywarsztatowego Konkursu Umiejętności Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej spotkali się w Zespole Szkół Spożywczych przy ul Toruńskiej 174, by wykazać się swoimi talentami oraz nabytymi podczas zajęć sprawnościami.

Chętnie głosujemy, na co miasto ma wydać nasze pieniądze

Magdalena Liczkowska | 21 paź 2017 10 milionów złotych – tyle miasto przeznacza w tym roku na Bydgoski Budżet Obywatelski. Kwota podzielona między poszczególne osiedla pozwoli na zainwestowanie w to, co mieszkańcy uznają za najbardziej potrzebne w swoich dzielnicach.