Rybi Rynek zamknięty

Redakcja | 29 lis 2017 Już od dziś (29 listopada) Rybi Rynek zostaje wyłączony ze strefy parkowania. Rozpoczyna się montaż drewnianych domków handlowych kiermaszu bożonarodzeniowego.

Każdy człowiek to oryginał, nie do podrobienia [WYWIAD]

Magdalena Gill | 28 lis 2017 – Jak długo będzie trwała dyskusja na temat krzyża w przestrzeni publicznej, tak długo człowiek będzie selekcjonowany – ten przynoszący dochód będzie miał prawo żyć, a ten, którego trzeba otoczyć szczególną troską, już nie – mówi ks. Piotr Buczkowski, bydgoski duszpasterz niewidomych.

Umowa na rozbudowę Grunwaldzkiej podpisana

Redaktor | 28 lis 2017 Prezydent Rafał Bruski podpisał umowę z firmą Budimex S.A., która wygrała przetarg na rozbudowę Grunwaldzkiej. Prace ruszą wiosną przyszłego roku i kosztować będą niemal 76 milionów złotych.

Pomagam ludziom odzyskać nadzieję

Magdalena Gill | 28 lis 2017 – Zdradzonemu rodzicowi trzeba uświadomić, że to nie on przeżywa największą tragedię. Musi znaleźć siłę, by wesprzeć dzieci. Jeśli są nastoletnie, mogą nawet odebrać sobie życie – mówi Halina Tabiszewska, chrześcijański doradca rodziny.

Radna Szabelska o kasztanowcach: sprawa jest rozwojowa

Redaktor | 27 lis 2017 Nie milkną głosy po decyzji konserwatora zabytków w sprawie zachowania kasztanowców na placu Kościeleckich. – Dziwi to, że była diagnoza i zaraz po diagnozie decyzja wycinki. Zabrakło próby ratowania skweru z zabytkowymi, ponad stuletnimi drzewami – mówi radna Grażyna Szabelska.

Żale i pretensje powinny być kierowane do marszałka

Redaktor | 27 lis 2017 - Jest zadziwiające, że w sprawach, w których parlamentarzyści PO powinni przychodzić do marszałka województwa z PO albo do prezydenta Bydgoszczy z PO, przychodzą z tym do posłów PiS – powiedział poseł Tomasz Latos. Wspólnie z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem odnieśli się do poprawek do budżetu zgłoszonych przez parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej.