Poranki Muzyczne dla dzieci i rodziców jadą do Fordonu

Redaktor | 20 paź 2017 Cykl koncertów muzycznych dla dzieci, oblegany przez maluchy i ich rodziców w centrum Bydgoszczy, prezentowany będzie także w Fordonie. Pierwszy Poranek Muzyczny już w niedzielę (22 października) o godz. 10.00 w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7.

Co się będzie działo w weekend [PRZEWODNIK]

Redaktor | 20 paź 2017 W ten weekend w Bydgoszczy nie zabraknie imprez kulturalnych i sportowych. Kończy się Festiwal Prapremier, premiera "Falstaffa" w Operze Nova, koncerty i wystawy - to tylko niektóre z atrakcji, które na nas czekają. Oto, co będzie się działo.

Premiera "Falstaffa". Grubasa w operze nie będzie

Magdalena Gill | 20 paź 2017 – Odczarujemy Falstaffa – mówi kierownik muzyczny. – To mężczyzna w sile wieku, a nie obleśny grubas – dodaje reżyser. Premiera ostatniej opery Verdiego w Operze Nova – w sobotę (21 października).

Liga Playarena – 8. kolejka

Redaktor | 19 paź 2017 Drużyna Metalbark prowadzi po ośmiu kolejkach amatorskiej ligi szóstek piłkarskich Playarena Bydgoszcz. Najlepszym strzelcem ligi jest Łukasz Stasiak – 38 goli.

Gdzie pojawią się stojaki dla rowerów?

Andrzej Pawełczak | 19 paź 2017 Bydgoszczanie wskazali miejsca, gdzie warto zorganizować parkingi dla rowerów. Teraz zespół ds. polityki rowerowej zweryfikuje zgłoszenia mieszkańców. Do wiosny w całym mieście pojawi się pół tysiąca stojaków.

Miasto zaprasza bydgoszczan na debatę poświęconą młodzieży

Andrzej Pawełczak | 19 paź 2017 Cykl debat z mieszkańcami przeprowadzanych w ramach prac nad aktualizacją Strategii Rozwoju Bydgoszczy otworzy spotkanie pod hasłem „Młodzież”. Debata odbędzie się w poniedziałek, 23 października, o godz. 17 w hali „Łuczniczka”.

PiS: Prezes portu lotniczego do odwołania

Andrzej Pawełczak | 18 paź 2017 Politycy PiS zarzucają marszałkowi województwa, prezydentowi Bydgoszczy oraz prezesowi portu lotniczego brak wizji rozwoju bydgoskiego lotniska. Ich zdaniem, jednym z podstawowych warunków poprawy sytuacji jest, oprócz stworzenia atrakcyjnej siatki połączeń, lepsze skomunikowanie portu dzięki budowie szybkiej linii kolejowej.