Po pracy nie jem słodkości

Magdalena Liczkowska | 2 lis 2017 Zaczęło się od domku z piernika, który zauważył specjalista od dekoracji tortów i zachwycił się kunsztem jego wykonania. Trzy lata później autorka domku, Jowita Woszczyńska, ma na koncie mistrzostwo Polski oraz udział w prestiżowych Mistrzostwach Świata w Dekoracji Tortów w Mediolanie. I apetyt na więcej.

Ogrody wody w Młynach Rothera

Redaktor | 2 lis 2017 Rozpoczyna się kolejny etap rewitalizacji kompleksu Młynów Rothera. Miasto na zagospodarowanie spichrza zbożowego pozyskało 15 milionów złotych unijnego dofinansowania. W zabytkowym obiekcie w I etapie ma zostać zrealizowany m.in. projekt „Ogrody wody”.

Pałac Młodzieży do generalnego remontu

Redaktor | 2 lis 2017 Rozpoczyna się termomodernizacja Pałacu Młodzieży. Jest to największa inwestycja tego typu w Bydgoszczy, warta blisko 14 milionów złotych. Zakres prac jest na tyle duży, że placówka będzie czasowo funkcjonować w pomieszczeniach zastępczych.

Kultura w budowie

Andrzej Pawełczak | 2 lis 2017 Wiodącym tematem trzeciej publicznej debaty w ramach prac nad aktualizacją strategii rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku była twórczość. Jaką wizję kultury w przyszłości mają bydgoszczanie?