Posłowie PO chcą poprawek w budżecie dla Bydgoszczy

Magdalena Liczkowska | 27 lis 2017 Budowa czwartego kręgu opery, droga S10, obwodnica Białych Błot i centrum sportowe Collegium Medicum to tylko kilka z inwestycji, w sprawie których posłowie Platformy Obywatelskiej złożyli poprawki do przyszłorocznego budżetu państwa.

O losach magazynu przy Chodkiewicza 13 zadecyduje konserwator

Magdalena Liczkowska | 27 lis 2017 Dzisiaj (27 listopada) miała ruszyć rozbiórka starego magazynu przy ul. Chodkiewicza 13. Miejski Konserwator Zabytków wydał nakaz wstrzymania prac, gdy okazało się, że wewnątrz budynku mieści się zabytkowy piec do wypalania gliny.

Obrazy wielkich mistrzów w bydgoskim muzeum

Redaktor | 27 lis 2017 Obrazy m.in. Jana Matejki, Juliusza Kossaka, Maurycego Gottlieba, Józefa Chełmońskiego i wielu innych wielkich mistrzów prezentuje bydgoskie Muzeum Okręgowe na Wyspie Młyńskiej.

Francuskie hity zabrzmiały w Adrii [ZDJĘCIA]

Redaktor | 27 lis 2017 – Nowa Scena: rewelacyjni, zdolni, piękni, odważni, z genialnym wyczuciem – piszą fani na Facebooku. W niedzielę (26 listopada) w Kinoteatrze Adria artyści wykonali najpiękniejsze francuskie utwory takich gwiazd, jak m.in. Edith Piaf, Charles Aznavour czy Jacques Brel.

Alarm! Chcą zburzyć zabytek przy Chodkiewicza 13

Redaktor | 27 lis 2017 Mieszkańcy ulicy Chodkiewicza zaalarmowali redakcję. W poniedziałek (27 listopada) ma ruszyć rozbiórka budynków po byłym MPO. A tam może znajdować się unikatowy zabytek - piec Hoffmana z drugiej poł. XIX w.

Nie każda ciekawość jest dobra

Redaktor | 26 lis 2017 Rób, co masz robić! Oto streszczenie sprawności, która nazywa się pilnością. Uczeń pilny to taki, który uczy się właśnie tego, czego w danym momencie powinien.

Chciałem pozostać w grze, mogłem postawić tylko życie [WYWIAD]

Magdalena Liczkowska | 26 lis 2017 – To, co robiłem, było niebezpieczne, aczkolwiek łatwe. Ciężej jest facetowi, który ma trójkę małych dzieci, wstaje o piątej rano, robi kanapki, i idzie na budowę harować za jedną dziesiątą tego, co zarabiałem – mówi były gangster Paweł Cwynar w rozmowie z Magdaleną Liczkowską.

Przygotowanie ogrodu do zimy

Redaktor | 26 lis 2017 Zbliża się mróz i śnieg, a więc dla wszystkich ludzi, zwierząt, ale także dla roślin, czas próby przetrwania do wiosny. Jak ułatwić tym ostatnim dotrwanie do ponownego rozkwitu?