Chemik remisuje w Inowrocławiu

Redaktor | 29 paź 2017 W sobotnim (28 października) meczu IV ligi piłkarze Chemika Bydgoszcz zremisowali na wyjeździe z Cuiavią Inowrocław 1:1.

Finał konkursu młodych pianistów

Redaktor | 29 paź 2017 W finale XI Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów Arthur Rubinstein in Memoriam znalazło się po dwóch pianistów z Polski i Chin oraz po jednym przedstawicielu Rosji i Ukrainy. W poniedziałek, 30 października, poznamy laureatów.

Ostatnia Msza księdza Popiełuszki

Krzysztof Osiński | 29 paź 2017 Niedawno minęła kolejna rocznica uprowadzenia i tragicznej śmierci z rąk oprawców z SB księdza Jerzego Popiełuszki. Ostatnią Mszę odprawił w Bydgoszczy. Zginął w drodze powrotnej do domu.

Niebezpieczne przejścia na Kamiennej

Andrzej Pawełczak | 28 paź 2017 W sobotę, 28 października, Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy zorganizowało kolejny happening, którego celem było zebranie podpisów pod projektem Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, który dotyczy przejść dla pieszych na ul. Kamiennej na wysokości Lelewela i Grabowej.

Dworzec Bydgoszcz Zachód do modernizacji

Andrzej Pawełczak | 28 paź 2017 PKP będzie remontować dworce w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2017-2023. Wśród blisko 200 obiektów w całym kraju przewidzianych do modernizacji, na liście znalazła się także stacja Bydgoszcz Zachód.

Chciałbym, aby Bydgoszcz była znów wielka [WYWIAD]

Wojciech Bielawa | 28 paź 2017 – Musimy spojrzeć na Bydgoszcz z szerszej perspektywy. Przecież zadaniem miasta nie jest handlowanie pietruszką na hali targowej – mówi Marcin Sypniewski, kandydat na prezydenta miasta partii Wolność, w rozmowie z Wojciechem Bielawą.

Komunalne cmentarze na stronie internetowej

Andrzej Pawełczak | 27 paź 2017 Ruszyła nowa aplikacja dotycząca bydgoskich komunalnych nekropolii. Dzięki niej możliwe jest dokładne zlokalizowanie grobu, zamieszczenie nekrologu czy zapalenie wirtualnego znicza.

Odkrywają tajemnice Mariana Rejewskiego

Andrzej Pawełczak | 27 paź 2017 W piątek, 27 października, oficjalnie odsłonięty został na kamienicy przy Gdańskiej 10 mural Mariana Rejewskiego. Zaprezentowana też została też gra miejska zatytułowana „Tajemnica Rejewskiego”, pełniąca rolę ścieżki edukacyjnej, poświęconej wybitnemu matematykowi i kryptologowi.