Będzie więcej stacji i więcej rowerów

Redaktor | 6 lis 2017 Rozstrzygnięty został przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020. Najkorzystniejsza okazała się oferta złożona przez konsorcjum spółek Kabit i Mega Sonic z Warszawy. W mieście przybędzie aż 16 nowych stacji i 550 nowych rowerów.

Wieczór z tkaniną unikatową w KPCK

Redaktor | 6 lis 2017 Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza na wykłady, rozmowy i konsultacje dotyczące tkanin unikatowych. Spotkanie odbędzie się 9 listopada (czwartek) o godz. 17.00 w Salonie Hoffmann przy pl. Kościeleckich 6.

Krwawa ballada o „Pięknym Władziu” [RECENZJA FILMU]

Redaktor | 5 lis 2017 Zawsze wytworny, szarmancki, czarujący… Taki był Władysław Mazurkiewicz, pierwszy seryjny morderca okresu powojennego, któremu udowodniono zabójstwo sześciu osób. Na ekrany kin wszedł właśnie obraz „Ach śpij kochanie”, przybliżający nieco tę przerażającą postać.

Smaki i smaczki: pomidorowe placuszki z Santorini

Redaktor | 5 lis 2017 Placuszki, wprost lizać paluszki! Przepis na nie zdradziła mi Sofia Petrova – przewodniczka polskich wycieczek, odwiedzających grecką wyspę Santorini. Wyspę wulkaniczną, z której roztacza się przepiękny widok na wciąż czynny krater wulkanu.

Młodzi wolontariusze uczyli się, jak lepiej pomagać

Redaktor | 4 lis 2017 „Na tropach własnego serca” to hasło pod którym odbywały się warsztaty dla młodych wolontariuszy w ramach XXVI Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Przez całą sobotę (4.11) – od godziny 9 do 19 w Pałacu Młodzieży trenowali intelekt, serce, wolę i relacje.