Zatrzymać rozbudowę gigantycznych ferm drobiu

Redaktor | 22 lis 2017 Mieszkańcy gminy Białe Błota nadal walczą z fermami drobiu. Udało im się swoim problemem zainteresować dziennikarzy programu „To jest temat” TVP Info. Na żywo przed kamerami opowiedzą o planach gigantycznej rozbudowy fabryki drobiu w Cielu.

Oszuści dzwonią i podszywają się pod ZUS

Redaktor | 21 lis 2017 Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarły sygnały, że osoby podszywające się pod pracowników ZUS dzwonią do domów i proponują spotkanie w sprawie dziedziczenia składek z subkonta i OFE. ZUS przestrzega przed podawaniem oszustom danych osobowych.

Na UKW podpowiedzą jak poprawić swoją pamięć

Redaktor | 21 lis 2017 Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW zaprasza na wykład „Krótka historia pamięci. Jak poprawić swoją pamięć?". Spotkanie odbędzie się we wtorek 21 listopada o godz. 18.00.

NFZ przeprowadza się do nowej siedziby

Redaktor | 20 lis 2017 Budynek przy ul. Łomżyńskiej 33, nowa siedziba Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, uzyskał już pozwolenie na użytkowanie. Za kilka rozpocznie się przeprowadzka.

W styczniu ruszy nowy Torbyd

Redaktor | 20 lis 2017 Rozpoczyna się montaż elewacji nowego lodowiska. To już jedne z ostatnich prac budowlanych. W grudniu rozpoczną się odbiory robót, a z początkiem nowego roku planowane jest udostępnienie nowego Torbydu mieszkańcom.

To dziecko istniało, więc trzeba się z nim pożegnać [ROZMOWA]

Marta Kocoń | 20 lis 2017 Rodzice, którzy tracą dziecko w wyniku poronienia, mogą pochować je indywidualnie albo w Grobie Dziecka Utraconego. – Jak ważna jest żałoba, pokazuje przykład mamy bliskiej choroby psychicznej, dla której byłam czwartym czy piątym psychologiem. Chodziło o to, że nie pochowała swojego dziecka, nie miała szansy go pożegnać – opowiada Aleksandra Nowicka-Martinez ze...

Kryminalny wieczór w KPCK

Redaktor | 20 lis 2017 „Kto zabił Elżbietę Stieff” to temat XVI Spotkania z Historią poświęconego głośnemu morderstwu z czasów między wojennej Bydgoszczy. Odbędzie się ono 20 listopada o 18.00 w salonie Hoffman (pl. Kościeleckich 6).