Zamach na plac Kościeleckich. Kasztanowce są do uratowania

Redaktor | 25 paź 2017 Przez wichury, które nawiedzały nasz region tego lata, runęły dwa kasztanowce na placu Kościeleckich. Miasto zarządziło ekspertyzę reszty drzew, aby sprawdzić czy zagrażają bezpieczeństwu przechodniów. Efekt? Urzędnicy chcą wyciąć wszystkie ponadstuletnie drzewa!

Teatr przy Grodzkiej znowu będzie tętnić życiem

Andrzej Pawełczak | 25 paź 2017 Ogłoszony został przetarg na rewitalizację budynku Teatru Kameralnego przy ul. Grodzkiej 14. Finisz prac budowlanych zaplanowano na koniec 2019 roku. Zabytkowa część budynku przy ul. Grodzkiej 16 zostanie odrestaurowana i znajdzie się w niej kawiarnia.

Ratujemy bydgoskie cmentarze

Andrzej Pawełczak | 24 paź 2017 W tym roku już po raz dwudziesty odbędzie się kwesta na ratowanie bydgoskich cmentarzy. – Dzięki corocznej, prowadzonej od 1997 roku akcji, udało się odnowić wiele nagrobków, przede wszystkim na cmentarzach Starofarnym i Nowofarnym – mówi prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy Jerzy Derenda.

Stop kurzym fermom w gminie Białe Błota

Andrzej Pawełczak | 24 paź 2017 W środę, 25 października, o godzinie 17.30, w auli Szkoły Podstawowej w Białych Błotach, ul. Czysta 1a odbędzie się nadzwyczajna sesja poświęcona w całości rozbudowie ferm drobiu w gminie w Białe Błota.

Prezydenci miast regionu wspólnie o S-10

Andrzej Pawełczak | 23 paź 2017 Prezydenci Bydgoszczy, Grudziądza, Inowrocławia, Torunia i Włocławka przyjęli wspólne stanowisko w sprawie aktualizacji Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Chodzi o budowę drogi ekspresowej S-10, a także rozbudowę innych ważnych dróg krajowych w naszym województwie.