Bydgoska Wieża Bismarcka

Krzysztof Osiński | 30 kwi 2017 Dla Niemców była symbolem narodowej dumy i wielkości. Dla Polaków symbolem zniewolenia i podporządkowania państwu zaborczemu.

Gdzie się bawić w majówkę?

Magdalena Liczkowska | 29 kwi 2017 Majówka w mieście nie musi być nudna! Tym bardziej, że w Bydgoszczy powstaje coraz więcej miejsc do zabawy dla całych rodzin.

Jak pomóc dziecku, które się złości?

Redaktor | 29 kwi 2017 Złość jest emocją, która towarzyszy człowiekowi na każdym etapie życia. Choć często kojarzy nam się negatywnie, sama w sobie nie jest zła czy niewłaściwa. Po prostu ją odczuwamy, tak samo jak różne inne emocje. Niewłaściwe natomiast mogą być sposoby okazywania złości, które przekładają się na konkretne zachowania.

Policyjny budynek odzyska blask dzięki unijnemu dofinansowaniu

Redaktor | 27 kwi 2017 Niszczejący gmach dawnego sierocińca przy ul. Chodkiewicza 32 odzyska blask dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Ponadstuletni budynek po rewitalizacji będzie służył policjantom z Komendy Miejskiej Policji.

Nagrody tegorocznego Grand PiK przyznane

Redakcja | 27 kwi 2017 50 autorów reportaży, słuchowisk i innych artystycznych form radiowych wzięło udział w tegorocznym konkursie Grand PiK. Jury konkursu oceniło w sumie 27 utworów.