Pierwszy krok do budowy obwodnicy Białych Błot

Andrzej Pawełczak | 7 gru 2017 Drogą wojewódzką nr 223 z Bydgoszczy w kierunku tras krajowych nr 5 i 10 codziennie przejeżdża blisko 24 tysiące samochodów. Budowa obwodnicy Białych Błot staje się więc koniecznością. W czwartek (7 grudnia) w bydgoskim ratuszu podpisany został list intencyjny w sprawie opracowania dokumentacji dotyczącej koncepcji obwodnicy Białych Błot.

Miasteczko bezpiecznego bohatera otwarte

Redaktor | 7 gru 2017 Rzeczywistych rozmiarów przystanek autobusowy, przejście dla pieszych, wielofunkcyjny domek i autobus – wszystko to znalazło się w „Miasteczku bezpiecznego bohatera”, które 6 grudnia otwarto w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej i Niedowidzącej im. Louisa Braile’a. Osoby z problemami wzroku będą poznawać tu zasady ruchu drogowego i oswajać się...

Nie żyje Lucyna Andrysiak

Redaktor | 7 gru 2017 Nie żyje Lucyna Andrysiak, działaczka harcerska, pedagog i samorządowiec. Informację o jej śmierci pojawiła się m.in. na stronie Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego, której była wieloletnią komendantką. „Zapamiętamy ją jako wspaniałą instruktorkę, człowieka niezwykle życzliwego, pełnego empatii i zrozumienia innych ludzi – czytamy w komunikacie.

Poprawki do budżetu: bilet uczniowski i nowe baseny

Redaktor | 7 gru 2017 Darmowa komunikacja i tańsze bilety dla uczniów, a także budowa nowych basenów - wspólny komunikat dotyczący zmian w mieście przedstawili prezydent Rafał Bruski, przewodnicząca Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej RP w Bydgoszczy Monika Matowska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Bydgoszczy Ireneusz Nitkiewicz.

Gmina w obiektywie [WARSZTATY CZ.1]

Redaktor | 7 gru 2017 Jak zrobić dobrą fotografię? Jak przygotować sprawnie informację medialną i jak ją poprawnie zilustrować? Jak stworzyć galerię internetową? – to tylko niektóre tematy warsztatów „Gmina w obiektywie” dla przedstawicieli gmin i organizacji pozarządowych.

Zaginęła 11-letnia dziewczynka, policja prosi o pomoc [AKTUALIZACJA]

Redaktor | 7 gru 2017 Policjanci ze Szwederowa prowadzą poszukiwania 11-letniej Natalii Wierzbickiej. Dziewczynka wczoraj (6 grudnia) ok. 18.30 wyszła z domu, od tego czasu nie ma o niej żadnych wiadomości. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które wiedzą, gdzie 11-latka może się znajdować.

Ogólnopolska awantura o bilet za 3 zł

Magdalena Gill | 7 gru 2017 Autobus nr 56, dwaj kontrolerzy szarpią się z Afroamerykanką, inni pasażerowie głośno protestują – filmik z tego incydentu w kilka godzin obiegł Internet. Sprawę bada policja, a w świat poszła informacja, że Bydgoszcz to miejsce ataków rasistowskich.