Zwycięstwo wyproszone różańcem. Jedno z najciekawszych świąt w Kościele

Redaktor | 7 paź 2017 Każdy katolik ma świadomość, że październik to miesiąc różańca, modlitwy równie prostej, co potężnej. Siódmy dzień tego miesiąca jest świętem Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jedno z najciekawszych świąt w Kościele, z bogatą historią, której nie da się rozdzielić od wojen chrześcijańsko-muzułmańskich.

Stary Fordon na rewitalizację jeszcze poczeka

Wojciech Bielawa | 5 paź 2017 Remont ul. Bydgoskiej i rewitalizacja nadbrzeża Wisły nie rozpocznie się – jak pierwotnie planowano – w tym roku. Urząd Miasta ogłosił kolejne konkursy: na projekt muralu na więzieniu i zagospodarowanie fordońskiego rynku.

Rozpoczyna się festiwal miłośników fotografii analogowej

Redaktor | 5 paź 2017 W piątek, 6 października, rozpoczyna się w Bydgoszczy III Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej Vintage Photo Festiwal. W jego ramach w Bydgoskim Centrum Sztuki otwarta zostanie wystawa autochromów Tadeusza Rzący, jednego z najciekawszych polskich fotografów początku XX wieku.

Dzień NATO w Bydgoszczy

Redaktor | 4 paź 2017 Pokazy sprzętu wojskowego, musztry paradnej, a także koncerty i wiele atrakcji dla mieszkańców – 14 października na Wyspie Młyńskiej odbędzie się uroczysty Dzień NATO w Bydgoszczy.