Jak dojechać na bydgoskie cmentarze

Redaktor | 30 paź 2017 1 listopada, wzorem ubiegłych lat, będziemy mogli skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Od 31 października do 2 listopada w rejonach bydgoskich nekropolii zmieniona zostanie organizacja ruchu. Najwięcej zmian czeka nas w okolicach cmentarzy przy Wiślanej oraz Ludwikowo i Artyleryjskiej.

Zawisza gromi drużynę z Piaseczna [WIDEO]

Redaktor | 29 paź 2017 W niedzielę, 29 października, w meczu 11. kolejki klasy A (grupa: Bydgoszcz I) lider tabeli Zawisza Bydgoszcz podejmował jedenastą drużynę w rozgrywkach – LZS Gryf Piaseczno. Wynik: 7:0 (3:0) dla piłkarzy Zawiszy!

Strategia rozwoju Bydgoszczy. Porozmawiajmy o kulturze

Redaktor | 29 paź 2017 Ratusz zaprasza mieszkańców na trzecią debatę, która odbędzie się w ramach prac nad aktualizacją Strategii Rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku. Poniedziałkowe (30 października) spotkanie odbędzie się pod hasłem „Twórczość”, jej współorganizatorem jest Miejskie Centrum Kultury.

Chemik remisuje w Inowrocławiu

Redaktor | 29 paź 2017 W sobotnim (28 października) meczu IV ligi piłkarze Chemika Bydgoszcz zremisowali na wyjeździe z Cuiavią Inowrocław 1:1.

Finał konkursu młodych pianistów

Redaktor | 29 paź 2017 W finale XI Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów Arthur Rubinstein in Memoriam znalazło się po dwóch pianistów z Polski i Chin oraz po jednym przedstawicielu Rosji i Ukrainy. W poniedziałek, 30 października, poznamy laureatów.

Ostatnia Msza księdza Popiełuszki

Krzysztof Osiński | 29 paź 2017 Niedawno minęła kolejna rocznica uprowadzenia i tragicznej śmierci z rąk oprawców z SB księdza Jerzego Popiełuszki. Ostatnią Mszę odprawił w Bydgoszczy. Zginął w drodze powrotnej do domu.

Niebezpieczne przejścia na Kamiennej

Andrzej Pawełczak | 28 paź 2017 W sobotę, 28 października, Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy zorganizowało kolejny happening, którego celem było zebranie podpisów pod projektem Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, który dotyczy przejść dla pieszych na ul. Kamiennej na wysokości Lelewela i Grabowej.

Dworzec Bydgoszcz Zachód do modernizacji

Andrzej Pawełczak | 28 paź 2017 PKP będzie remontować dworce w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2017-2023. Wśród blisko 200 obiektów w całym kraju przewidzianych do modernizacji, na liście znalazła się także stacja Bydgoszcz Zachód.