Młodzi wolontariusze uczyli się, jak lepiej pomagać

Redaktor | 4 lis 2017 „Na tropach własnego serca” to hasło pod którym odbywały się warsztaty dla młodych wolontariuszy w ramach XXVI Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Przez całą sobotę (4.11) – od godziny 9 do 19 w Pałacu Młodzieży trenowali intelekt, serce, wolę i relacje.

Czas gęsiny

Redaktor | 4 lis 2017 Już w najbliższy świąteczny weekend (11/12 listopada) Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny w Przysieku koło Torunia. A w sobotę w całym województwie rozdano mieszkańcom 2017 gęsi.

Fordoński Bieg Niepodległości [GALERIA]

Redaktor | 4 lis 2017 Wspólny bieg ulicami osiedla, złożenie wieńców przy pomniku na rynku w Starym Fordonie oraz ciepły poczęstunek przygotowało w ramach obchodów Dnia Niepodległości stowarzyszenie „Razem dla Fordonu”.

Czas na marcinki, dalie i dzielżany

Redaktor | 4 lis 2017 O tej porze roku zaczyna nam brakować zielonych liści i słońca. Kiedy ciemno, ponuro i plucha tym, co niezawodnie pomoże nam się rozchmurzyć, są jesienne kwiaty.

Przeprowadzka do Afryki [FELIETON MARCINA MASNEGO]

Redaktor | 4 lis 2017 Trzy tygodnie temu europoseł Kosma Złotowski powiedział „Tygodnikowi”, że Polska pod rządami PiS chce w Unii Europejskiej „proponować i forsować własne rozwiązania”. Jeśli istotnie mamy przed zapaścią UE przepchnąć polskie wizje, potrzebny jest nacisk.

Apel do prezydenta w sprawie budynku szkoły przy Kościuszki

Andrzej Pawełczak | 3 lis 2017 Trzydziestu polityków, radnych, działaczy społecznych, ludzi kultury podpisało się pod listem otwartym do prezydenta Bydgoszczy z apelem, aby w budynku po wygaszanym Gimnazjum nr 24 przy ul. Kościuszki 37 nadal była prowadzona działalności edukacyjno-kulturalna.