Bydgoszczanka poznaje Azję od podszewki

Magdalena Liczkowska | 20 cze 2017 Praca na farmie w Laosie, pomoc w hostelu w Tajlandii czy wolontariat w szkole w Kambodży to tylko niektóre pomysły Magdaleny Jakubowskiej na poznanie Azji. – Mało co daje tyle szczęścia, ile podążanie własną drogą – mówi 27-letnia bydgoszczanka, która podróżując, spełnia swoje marzenia.

Lato powitaliśmy w Myślęcinku [ZDJĘCIA]

Andrzej Pawełczak | 18 cze 2017 W niedzielę, 18 czerwca, tradycyjnie już na polanie Różopole powitaliśmy lato. Podczas tegorocznego Otwieracza przygotowano dla bydgoszczan wiele atrakcji. Nic dziwnego zatem, że w Myślęcinku zjawiło się kilka tysięcy ludzi.

Bydgoszcz na minus w programie Mieszkanie Plus

Wojciech Bielawa | 18 cze 2017 Kilkadziesiąt gmin w całej Polsce buduje, albo niebawem rozpocznie budowę tanich mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Bydgoszczy się nie spieszy.

Muzykoterapia może być dla każdego

Magdalena Liczkowska | 18 cze 2017 Czy heavy metal może mieć działanie terapeutyczne? Co zrobić z pacjentem poddawanym muzykoterapii, który nie lubi słuchać jak „baba wysoko pieje”? Z dr. hab. Wojciechem Pospiechem, kierownikiem Katedry i Zakładu Muzykoterapii Collegium Medicum rozmawia Magdalena Liczkowska.

Zawisza nigdy nie zginie

Redaktor | 17 cze 2017 - Naszym zadaniem jest zrobić wszystko, by marka Zawisza Bydgoszcz żyła - deklaruje Krzysztof Bess, prezes Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza Bydgoszcz w rozmowie z "Tygodnikiem Bydgoskim"

Bydgoscy krzewiciele antysemityzmu

Krzysztof Osiński | 17 cze 2017 „Szabes Kurier” to jedna z najbardziej antysemickich gazet w międzywojennej Polsce. Wydawano ją w Bydgoszczy, a nakład dochodził niekiedy nawet do 50 tys. egzemplarzy.

Marsz mężczyzn w milczeniu i skupieniu

Redaktor | 16 cze 2017 W piątek, 16 czerwca, katolicy z diecezji bydgoskiej wzięli udział w marszu mężczyzn. Na czele pochodu szedł kapłan z monstrancją, a uczestnicy całą trasę przeszli w milczeniu.

Na dziewięć rowerów, sześć nie jedzie

Wojciech Bielawa | 16 cze 2017 Bydgoski Rower Aglomeracyjny się sypie. - Wypożyczanie jest jak losowanie. Nigdy nie wiadomo, czy rowery są sprawne albo czy można je wyjąć ze stacji – narzekają użytkownicy. Sfatygowane jednoślady będą wymienione na nowe dopiero w przyszłym roku.