Piłka Nożna 21 wrz 2019 | Redaktor
Zawisza poległ, Sportis awansował na pozycję wicelidera [ZDJĘCIA]

Zawisza Bydgoszcz przegrał z Włocłavią 1:3 w meczu 8. kolejki IV ligi. To już czwarta porażka niebiesko-czarnych w tym sezonie. Wiceliderem został rewelacyjny beniaminek z Łochowa.

Sobotni (21 września) mecz na boisku przy ul. Sielskiej był dziwny. Od początku lepiej poukładanym zespołem wydawał się Zawisza, ale nie potrafił jednak udowodnić swojej wyższości pod bramką rywali z Włocławka. Brakowało szybkości, zdecydowania i celnych strzałów z dystansu. Zespół z Włocławka skutecznie rozbijał ataki bydgoszczan i kontratakował.

Na tyle skutecznie, że po błędzie obrońców Zawiszy pod koniec pierwszej połowy goście zdobyli gola i na przerwę zeszli do szatani z prowadzeniem 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanej przewagi niebiesko-czarnych. Włocłavia broniła się całym zespołem.

W 63. minucie po akcji Adriana Brzezińskiego z lewej strony boiska i jego ostrym strzale piłka odbiła się od słupka bramki Włocłavii i wyszła w pole karne. Tam dopadł do niej Patryk Straszewski i zdobył gola na 1:1.

Wydawało się, że Zawisza zdobędzie kolejne bramki. Tymczasem rywale się przegrupowali i zaczęli atakować prawą stroną boiska, tak jakby wyczuli słabszą dyspozycję w obronie Mateusza Oczkowskiego. Długie podania mijały bydgoskiego obrońcę, co pozwalało wychodzić zawodnikom z Włocławka stwarzać dogodne pozycje do zdobycia bramki.

Na szczęście na wysokości zadania stawał bramkarz Zawiszy Michał Oczkowski. Jednak w 79. minucie jego brat nie upilnował napastnika gości, faulował i otrzymał czerwoną kartkę.

Rzut wolny na gola zamienili włocławianie. Zawisza, grając w dziesiątkę, już się nie podniósł. Włocłavia zaś zdobyła jeszcze trzeciego gola.

Pozostałe bydgoskie zespoły spisały się w sobotę (21 września) znacznie lepiej. Chemik rozgromił Legię Chełmża 4:0, Budowlany Klub Sportowy odniósł cenne zwycięstwo w Chełmnie i pokonał Chełminiankę 3:1.

Swoją szansę wykorzystał też rewelacyjny beniaminek Sportis Łochowo. Pokonał na wyjeździe najsłabszy zespół tegorocznych rozgrywek Piast Złotniki Kujawskie 4:2 i awansował na pozycję wicelidera tabeli IV ligi. W niedzielę (22 września) rozegrany zostanie ostatni mecz tej kolejki. Niepokonany do tej pory Pomorzanin Toruń podejmie Unię Gniewkowo.