Czarne chmury nad CWZS. Samorząd nie może dotować związku sportowego

Redaktor | 10 mar 20:15 Opinia prawna Biura Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu jest jednoznaczna: „Art. 28 ustawy o sporcie ustanawia podstawę dla udzielania dotacji celowych klubom sportowym. Przepis ten expressis verbis nie przewiduje możliwości przyznawania dotacji związkom sportowym”. Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy „Zawisza” nie jest klubem.

I po sezonie halowym

Redaktor | 8 mar 09:21 Zakończyła się rywalizacja ALH „Wyżyny” pod dachem. W ostatniej kolejce niewiadomych zbyt dużo nie było, ale emocji tradycyjnie nie zabrakło.

Trwa misja Tokio. Mistrzowie pełni optymizmu

Redaktor | 7 mar 13:29 Iga Baumgart-Witan, Marcin Lewandowski i Paweł Wojciechowski po powrocie z niezwykle udanych halowych mistrzostw Europy w Glasgow opowiadali w Bydgoszczy dziennikarzom o swoich przeżyciach, emocjach i planach na przyszłość.

Rekord padł w Toruniu. Sukcesy Międzyszkolnej Ligi Szachowej

Redaktor | 4 mar 09:52 Nowy rekord frekwencji w Międzyszkolnej Lidze Szachowej. Po dwóch ostatnich turniejach, w których uczestniczyły 94 osoby, liga osiągnęła wynik 124 zawodników. Z pewnością dlatego, że udała się do sąsiedniego miasta Torunia, w którym jak widać szachistów nie brakuje – relacjonują organizatorzy.

Iga w finale indywidualnie nie pobiegnie

Redaktor | 1 mar 22:07 To był pierwszy w sezonie halowym bieg, w którym Iga Baumgart-Witan po 200 metrach była czwarta na tak zwanym wyrównaniu. I do mety dobiegła czwarta. Nie zobaczymy jej w finale mistrzostw Europy.