Religia 7 lut 2018 | Magdalena Gill
Niebo na zawołanie - tłumy na rekolekcjach z ojcem Adamem Szustakiem

Ojciec Adam Szustak w kościele Świętej Trójcy/fot. Piotr Florek

- Myślcie inaczej i wierzcie w dobrą wiadomość – to mówi Chrystus do ludzi, którym wydaje się, że ich życie się wali – mówił w bydgoskim kościele popularny dominikanin o. Adam Szustak. Słuchały go tłumy bydgoszczan.

 Kościół pw. Świętej Trójcy w środę wieczorem (7 lutego) był zapełniony ludźmi. Trudno było wejść do środka, większość wiernych stała w ścisku. Wszyscy chcieli słuchać o. Adama Szustaka, którego dobrze znają z Internetu, gdzie na YouTube prowadzi popularny kanał „Langusta na palmie”.
- Jestem w Bydgoszczy po raz trzeci. Nie wiedziałem, że tu mieszka tyle ludzi – zażartował dominikanin na widok takich tłumów.
Jedna z par przyniosła ze sobą transparent z prośbą o błogosławieństwo. Kapłan zareagował natychmiast i pobłogosławił młode małżeństwo – Małgosię i Damiana.
Spotkanie z o. Szustakiem zaczęło się od Eucharystii, którą odprawił i podczas której wygłosił homilię. - Bardzo lubię modlić się przed Mszą św. Psalmem 67, w którym czytam, że tam gdzie stąpa Bóg, natychmiast wybucha zieleń, kwiaty, rzeki – mówił o. Szustak. - To jest opis każdego spotkania z Bogiem w Eucharystii. Nawet jeśli w środku masz suchą ziemię, jeśli pozwolisz postawić Mu stopę, wybuchnie tam życie.
Po Mszy św. ojciec Szustak rozpoczął pierwszą konferencję. Mówił, czym jest wiara. Nawiązał do czytanej w tym dniu Ewangelii. - Większość z nas żyje w nieustannym strachu i przerażeniu, a Pan Jezus mówi, że żadne zewnętrzne okoliczności, zagrożenia, grzechy nie mogą ci zrobić krzywdy, jeśli ty sam na to nie pozwolisz – przekonywał. - Kiedy totalnie wszystko się wali, możesz zachować wewnętrzny pokój i pełne przekonanie, że Pan Bóg wie, co robi. Na tym polega wiara – wierzę w coś, czego nie widzę. Na tym polega nawrócenie, że potrafię myśleć inaczej i uwierzyć w dobrą wiadomość, do czego przekonuje mnie Jezus. Bo Bóg przychodzi do każdego nieszczęścia i potrafi wyprowadzić z niego tyle dobra, ile się tylko da.
Z o. Szustakiem można się spotkać w Bydgoszczy jeszcze w czwartek (8 lutego), w bydgoskiej parafii Świętej Trójcy (ul. Świętej Trójcy 26). O godz. 18.00 odprawi Mszę św., a potem wygłosi drugą część konferencji.

Zakonnik, który porywa tłumy - czytaj tutaj [wideo}

 

 

Magdalena Gill

Magdalena Gill Autor

Zca Red. Naczelnego