Sport 25 kwi 18:11 | Redaktor

W wieku 73 lat zmarł Piotr Bierwagen, wieloletni szef klubu WKS Zawisza Bydgoszcz.

O śmierci Bierwagena poinformował na Facebooku bydgoski dziennikarz, felietonista i fotograf Wojciech Szczapa Romanowski:

„Strasznie smutna wiadomość. 
Nie żyje mój serdeczny przyjaciel Piotr Bierwagen
Cześć Jego Pamięci!” 

CWZS Zawisza Bydgoszczy wydał komunikat:

Piotr Bierwagen był szefem klubu WKS Zawisza w latach 1983-1992. Bierwagen swoimi działaniami i zaangażowaniem przyczynił się do wielu sukcesów klubu. To za jego kadencji sportowcy Zawiszy zdobywali medale na igrzyskach olimpijskich. Na przełomie lat 80. i 90. będąc szefem klubu, drużyna piłkarska awansowała do I ligi, w której w 1990 roku zajęła czwarte miejsce, najwyższe w historii. Na początku lat 90. był jednym z autorów powstania fundacji „Zawisza Football”, nowatorskiego jak na tamte czasy pomysłu. Fundacja miała na celu zbieranie pieniędzy na drużynę piłkarską występującą w I lidze.

Z Zawiszą związany był przez wiele lat, także przez swojego syna Macieja, piłkarza Zawiszy w latach 1982-1992, dziś znanego bydgoskiego lekarza neurochirurga. Wnukiem Piotra Bierwagena jest  z kolei Mateusz Bierwagen, koszykarz, wieloletni zawodnik Astorii Bydgoszcz, dziś grający w Noteci Inowrocław.

Cześć Jego Pamięci!

Źródło: CWZS Zawisza Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor