Jesienny przegląd trawnika

Redaktor | 22 paź 2017 Jesień to w przyrodzie czas dużych zmian. Drzewa, krzewy, byliny przygotowują się do zimy. Mimo to wszystkie te rośliny wybuchają wiosną piękną, soczystą zielenią. Tak dzieje się również z trawą w naszych ogrodach.

Jak przyjąć skrzydlatych gości

Redaktor | 18 paź 2017 Nadchodzi czas pierwszych przymrozków. Już wkrótce w wielu ogrodach i parkach pojawią się ptasie stołówki. Jak przygotować stanowisko dokarmiania, które przyciągnie zimowych gości, a przy tym będzie dla nich bezpieczne?

Drobny nawyk zmieniający życie

Redaktor | 24 wrz 2017 Czy istnieją przepisy na osiągnięcie sukcesu w życiu? Oczywiście, że nie. Gdyby jednak pokusić się o wskazanie jednego drobnego nawyku popychającego nas w rozwoju, byłoby to pytanie: „Czego mnie to nauczyło?”. Pytanie to jest ważne, ponieważ nawet w bardzo trudnej sytuacji pomaga działać i uniknąć rozczulania się nad sobą.

Ponadczasowe swetry na jesień

Redaktor | 23 wrz 2017 Pogoda w naszym kraju jest niezwykle zmienna i zawsze dobrze mieć przy sobie coś do narzucenia. Taką funkcję świetnie spełniają wszelkiego rodzaju kardigany, swetry czy lekkie narzutki. A ponieważ jesień już coraz bliżej, po nasze ulubione swetry za moment będziemy sięgać coraz częściej.

Miód, wyjątkowy dar natury dla człowieka

Redaktor | 10 wrz 2017 Miód i jego zastosowanie kojarzy się głównie z porą jesienno-zimową. Jest to produkt niedoceniony i postrzegany stereotypowo. Mało kto wie, jak wiele ma dobroczynnych właściwości. Warto, aby zagościł w naszym jadłospisie, a nawet w kosmetykach.

Patriotyzm opiera się na wdzięczności

Redaktor | 3 wrz 2017 Dwa tygodnie temu, pisząc o konieczności kształtowania w człowieku szacunku dla własnych rodziców, wspomniałem również o patriotyzmie. Powiedziałem wtedy, że ojczyźnie, podobnie jak rodzicom, zawdzięczamy to, kim jesteśmy.

Dziennikarz widzący duszą

Redaktor | 27 sie 2017 Pomysł na klub wyrósł z konieczności szukania środków do życia w momencie, gdy postępująca jaskra całkowicie odebrała Grzegorzowi Dudzińskiemu wzrok. Obecnie „Światłownia” świętuje 5-lecie.

Odchudzanie na urlopie – to możliwe?

Redaktor | 27 sie 2017 Czas urlopów nie kojarzy się z okresem przyjaznym dla szczupłej sylwetki. Szwedzkie stoły, all inclusive, wysokokaloryczne desery, alkohol... Tymczasem wpływ na dodatkowe kilogramy ma nie tylko to, co jemy, ale też kiedy i na czym jemy, a nawet, czy się stresujemy.

Po ciąży nie spiesz się z siłownią

Redaktor | 20 sie 2017 – Regularne ćwiczenia pomagają w szybszym powrocie do figury i formy sprzed ciąży i zapobiegają jej powikłaniom. Jednak zbyt szybka czy nieodpowiednia aktywność zostawia ślad na całe życie – ostrzega bydgoska fizjoterapeutka, Weronika Falgowska.

Kolacja na Wyspie: trener personalny podpowie, jak ćwiczyć

Magdalena Liczkowska | 11 sie 2017 – Jeżeli mój podopieczny nie lubi np. dźwigać ciężarów, to chociaż wiem, że ten sport byłby dla niego korzystny, nie zmuszam go do tego. Moim zadaniem jest, aby indywidualnie dopasować trening do osoby – mówi bydgoski trener personalny Igor Bilinskyi.