Prezydent Bruski: Zawsze kierujemy się interesem miasta

Andrzej Pawełczak | 17 mar 2017 Jak zapewnił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, wszystkie decyzje dotyczące wywłaszczenia przedsiębiorców z ulicy Fordońskiej zostały podjęte zgodnie z przepisami i planem zagospodarowania przestrzennego.

Uszkodził 13 aut, bo były źle zaparkowane

Redaktor | 17 mar 2017 Bydgoscy policjanci zatrzymali 54-latka, który w ciągu miesiąca uszkodził trzynaście pojazdów rysując ostrym przedmiotem karoserię aut. Mężczyzna twierdzi, że chciał w ten sposób nauczyć kierowców prawidłowego parkowania.

Zadziała specustawa

Andrzej Pawełczak | 16 mar 2017 Firma Mark-Rol przy ul. Fordońskiej 288 ma zostać wywłaszczona na podstawie specustawy. Dlaczego? W sąsiedztwie powstaje market „Outlet Center” i zakład, który zajmuje się serwisem i sprzedażą traktorów, musi zniknąć. Tak przewiduje plan zagospodarowania przestrzennego „Brdyujście – Pilicka”.

Obchody 36. rocznicy Bydgoskiego Marca już w niedzielę

Magdalena Liczkowska | 16 mar 2017 Od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą strajk chłopski rozpoczną się uroczystości rocznicowe dotyczące wydarzeń Bydgoskiego Marca – Chcemy nadać tym obchodom odpowiedni wymiar – mówi wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Podświetlą na zielono most Uniwersytecki

Redaktor | 16 mar 2017 Koloseum, Wielki Mur Chiński i bydgoski most Uniwersytecki – co łączy te obiekty? Już wkrótce, z okazji Dnia św. Patryka, zostaną podświetlone na zielono.

Oldtimery i customy w Exploseum

Redaktor | 16 mar 2017 Motory małolitrażowe i customy wykonane na specjalne zamówienie właścicieli będzie można zobaczyć w czwartek w Exploseum. O 17.00 odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po wystawie.

Przygotowują Misterium Męki Pańskiej

Magdalena Gill | 16 mar 2017 Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci zatytułowane będzie „Ecce Homo”, a tematem nawiąże do roku św. brata Alberta Chmielowskiego oraz setnej rocznicy Objawień Fatimskich.

Co nas czeka na targach Travel and Taste 2017?

Redakcja | 15 mar 2017 Targi „Travel and Taste – Podróże, Kulinaria, Wino” przenoszą się do hali Łuczniczka. Dzięki temu, weźmie w nich udział więcej wystawców i gości, niż podczas ubiegłorocznej, pierwszej edycji.

Rozpoczęły się prace archeologiczne na trasie S5

Redaktor | 15 mar 2017 W miejscowości Święte w powiecie świeckim archeolodzy już prowadzą badania. Na dniach rozpoczną pracę także w innych miejscach, gdzie będzie przebiegać droga ekspresowa S5, m.in. w okolicach Tryszczyna, Bożenkowa, Jaroszewa i Rogowa.