Wydarzenia 26 cze 21:16 | Redaktor
Ksiądz Kneblewski musi wrócić  [ZDJĘCIA]

fot. bw

Marsz poparcia dla księdza Romana Kneblewskiego przeszedł ulicami Bydgoszczy. Manifestanci skandowali, m.in. „Ksiądz Kneblewski naszym wzorem”.

Ksiądz Kneblewski został usunięty przez biskupa Jana Tyrawę z probostwa parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dekretem biskupa zastąpił go ksiądz Krzysztof Buchholz.

Z tymi decyzjami biskupa nie mogą pogodzić się środowiska narodowe i niektórzy politycy Prawa i Sprawiedliwości. Radni wystosowali nawet list otwary do bpa Jana Tyrawy.

Pod siedzibą rezydencji biskupa odbyła sie już jedna pikieta z popraciem dla księdza Romana Kneblewskiego, który zgodnie z dekretami został przeniesiony na emeryturę.

W środę (26 czerwca) spod kościoła na placu Piastowskim pod rezydencję biskupa przemaszerowała kolejna manifestacja środowisk patriotycznych. Organizatorzy pochodu zapewaniali, że jest to akt poparacia dla prałata, a nie manifestacja przeciwko biskupowi, czy też księdzu Buchholzowi.

Pod rezydencją biskupa manifestanci skandowali, m.in. „Ksiądz Kneblewski musi wrócic” i „oddaj prałata” oraz odśpiewali hymn narodowy.  

Czytaj też: Ksiądz Kneblewski: Wobec mnie nie ma żadnego realnego zarzutu [WIDEO]

jk

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor