Wydarzenia 25 mar 2018 | Redaktor
„Nie zostawię was” - Misterium Męki Pańskiej [GALERIA ZDJĘĆ]

„Nie zostawię was” - XVIII Misterium Męki Pańskiej, próba generalna/fot. Anna Kopeć

Zapraszamy dziś (25 marca) na XVIII Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci. Organizatorzy przygotowali dwa spektakle o godz. 16.00 i 20.00.

„Na wszystkie wasze pytania ma jedną odpowiedź. Nie zostawię was! Przyjdź i sprawdź czy On mówi prawdę” - tymi słowami kończy się materiał filmowy zapowiadający fordońskie widowisko. Dziś o godz. 16.00 i 20.00 XVIII Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci.


Co roku misterium towarzyszy inny motyw przewodni. – Założyliśmy, że nie będzie to tylko odtwarzanie męki Chrystusa, że ma tu zaistnieć młodzieńczy polot – tłumaczy ks. Buchholz. Właśnie dlatego w misterium wplatane są dodatkowe wątki. Przez kilka ostatnich lat sceny biblijne przeplatały się ze współczesnymi.

W tym roku będzie jednak inaczej. – Postacią główną jest Zacheusz, przywódca celników, grzesznik, człowiek pogardzany, który zapragnął poznać Jezusa – opowiada Mariola Ciesielska, reżyserka i autorka scenariusza. Zecheusz z powodu małego wzrostu nie mógł dostrzec Nauczyciela w tłoku, wdrapał się więc na sykomorę. – Chciał pozostać anonimowy, ale Jezus wyłowił go z tłumu i wprosił się do jego domu – uśmiecha się Ciesielska.

– Wśród aktorów nie ma samych „prawie świętych” – opowiada ks. Krzysztof Buchholz, duszpasterz młodzieży. – Zagrają studenci i absolwenci, osadzeni z zakładu karnego, harcerze, niepełnosprawni – wylicza. W biblijne role wcielą się już 25 marca, podczas misterium w Fordońskiej Dolinie Śmierci.

Więcej o Misterium czytaj tutaj

 

fot. Anna Kopeć

 


Komunikat Zarządu Dróg Miejskich i Komunkacji

Dojazd do Doliny Śmierci zapewniają linie autobusowe nr 69, 83 i 89 (przystanki: Twardzickiego / Kleina lub Twardzickiego / Thommee). 

W godzinach dojazdów i powrotów z wydarzenia wzmocniona zostanie obsługa linii 89, natomiast do obsługi linii nr 83 skierowane zostaną wyłącznie pojazdy przegubowe.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor