Wydarzenia 10 cze 13:17 | mk
Sound'n'Grace i Soyka zagrali na Festiwalu Nowe Spojrzenie [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Koncerty Sound'n'Grace i Stanisława Soyki zwieńczyły kolejna edycję Festiwalu Nowe Spojrzenie. Na terenie wokół Bazyliki w niedzielę (9 czerwca) młodzi ludzie – nie tylko dla młodych – przygotowali szereg atrakcji.

Od kilku lat festiwal odbywa się w łączności z Bydgoskim Marszem dla Życia i Rodziny (relację i zdjęcia zobacz tutaj). Po dotarciu marszu na miejsce, około godziny 15.00, rozpoczęły się koncerty. Na scenie zagrali AnioŁąki – laureaci przedfestiwalowego konkursu, zespół Hołd oraz Kapela.N.

fot. Anna Kopeć

Gwiazdami tegorocznej edycji byli chór Sound'n'Grace i Stanisław Soyka.

fot. Anna Kopeć

Uczestnicy FNS-u mogli wziąć udział także w grze terenowej na obszarze Bazyliki, skosztować smakołyków na stoiskach gastronomicznych, skorzystać z bezpłatnych badań, a także - atrakacja dostępna tylko przy wyjątkowych okazjach - podziwiać Bydgoszcz z kopuły kościoła.

fot. Anna Kopeć

Od pierwszej edycji festiwal przyciąga rzesze widzów. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. Luxtorpeda, Maleo Reggae Rockers, Raz, Dwa, Trzy, T.Love, a rok temu Myslovitz i Krzysztof Cugowski. Impreza ma bowiem promować nie tylko twórców muzyki chrześcijańskiej, ale i tych, którzy oferują po prostu pozytywny przekaz.

fot. Anna Kopeć

Organizatorami imprezy są ks. Sławomir Bar ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętego Wincentego á Paulo przy wsparciu Młodzieży Misjonarskiej i jej „absolwentów”. – Chcieliśmy stworzyć wydarzenie otwarte zwłaszcza na tych, którzy nie są związani z Kościołem tłumaczy ks. Bar. Nie chcemy, żeby Kościół kojarzył się z czymś tandetnym. Zdecydowaliśmy, że będzie to profesjonalne wydarzenie mówi.

Festiwal, zgodnie z ideą organizatorów, ma przynosić nowe spojrzenie na Kościół – „wspólnotę ludzi szczęśliwych z powodu życia obranymi wartościami, realizujących swoje pasje i lubiących dobrą zabawę”, na ludzi młodych – bo to oni organizują wydarzenie, na Bydgoszcz – która ma coraz więcej do zaoferowania gościom, oraz na ubogich – bo festiwal przypomina o Domu Miłosierdzia, który ma powstać na terenie Bazyliki. W domu pomoc znajdą osoby bezdomne, ale także ubogie i starsze. 

fot. Anna Kopeć

mk Autor