Wydarzenia 25 lip 2018 | Redaktor
Sukcesy pływaków MUKS „Piętnastka” Bydgoszcz

Kinga Paradowska po finiszu na 200 metrów motylkiem/fot. MUKS „Piętnastka”

Dziewięcioosobowa ekipa młodych bydgoskich pływaków zdobyła sześć medali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, czyli Mistrzostwach Polski Juniorów 17/18- latków, które w dniach 20-22 lipca odbyły się w Gliwicach.

Indywidualnie trzy krążki zawisły na szyi Kingi Paradowskiej. Utalentowana bydgoszczanka nie miała sobie równych w konkurencjach stylem zmiennym, w których wywalczyła dwa złote medale na 200 i 400 metrów. Z kolei, po świetnym finiszu podzieliła z inną zawodniczką trzecie miejsce na 200 metrów motylkiem. Blisko medalu była też na 800 metrów stylem dowolnym. Ostatecznie zajęła czwarta lokatę.

Kolejne trzy brązowe medale zdobyły żeńskie sztafety MUKS „Piętnastka” Bydgoszcz:

4 razy 200 metrów stylem dowolnym i 4 razy 100 metrów stylem dowolnym w składzie: A. Dudek, W. Tomkowicz, A. Włodarczyk i K. Paradowska oraz 4 razy 100 metrów stylem zmiennym w składzie: A. Dudek, K. Paradowska, M. Holak i W. Tomkowicz.

Sztafeta 4 razy 100 metrów stylem zmiennym/fot. MUKS „Piętnastka” Bydgoszcz

W finałach A indywidualnie pływali: Aleksandra Dudek i Marta Holak, a w finałach B: Agnieszka Włodarczyk, Wiktoria Tomkowicz, Karolina Wolska i Mateusz Tylicki.

Trenerami tej grupy wiekowej są Robert Strzałka i Daniel Grzyb.

Na Mistrzostwach Polski 15-latków w Oświęcimiu (w dniach 13-17 lipca) Mikołaj Dobrindt zdobył dwa złote medale (400 metrów zmiennym  i 200 metrów stylem klasycznym) oraz srebrny (200 metrów zmiennym), a na 100 metrów klasykiem był czwarty.

Mikołaj na najwyższym stopniu podium/fot. MUKS „Piętnastka” Bydgoszcz

To pierwsze złote krążki w karierze tego walecznego zawodnika.

W finałach B na tej imprezie pływali: Anna Kamińska i Mikołaj Wiśniewski.

Trenerami tej grupy wiekowej są S. Gawinecki i L. Borowicz.

Dodajmy, że na mistrzostwach Polski 14-latków zawodnicy „Piętnastki” zdobyli 18 krążków.

Tutaj: Rozmowa z Kingą Paradowską po zdobyciu tytułu mistrzyni Polski seniorów