Wydarzenia 5 kwi 2019 | Redaktor
W niedzielę do centrum miasta można wybrać się na spacer i na zakupy

Maciej Bakalarczyk, menedżer Starego Miasta i Śródmieścia/fot. Anna Kopeć

Kilkadziesiąt punktów handlowych i gastronomicznych będzie promowało ideę ożywiania centrum miasta poprzez cykliczną akcję handlowych niedziel. Pierwsza z nich już 7 kwietnia. Następne w każdą drugą niedzielę miesiąca.

Akcja jest inicjatywą Macieja Bakalarczyka, menedżera Starego Miasta i Śródmieścia. Poprzedziło ją stworzenie marki „Centrum Miasto“ i powstanie profilu na Facebooku, gdzie prezentowana jest oferta sklepów, barów, restauracji, instytucji kultury i innych przedsięwzięć z obszaru serca Bydgoszczy.

Bakalarczyk podkreśla, że cała strategia ożywiania centrum oparta jest na czterech filarach: handlu, gastronomii, historii i kultury.

- Przy okazji handlowej niedzieli zachęcam też do spaceru - mówi. - Pogoda jest zamówiona

Atrakcją nadchodzącej niedzieli będzie „Święto Kawy“ zatytułowane CoffART. Tutaj więcej o święcie i program

Do tego na całym terenie centrum będzie mnóstwo wystaw o historii Bydgoszczy m.in. starych pocztówek w Pomorzaninie, czy wnetrz dawnych bydgoskich kamienic w Cafe Kino.

Bakalarczyk zachęca też do odwiedzenia sklepów z odzieżą, które oferują w centrum bardzo ciekawe propozycje modowe.Handlowa niedziela w centrum potrwa od godz. 11.00 do 15.00. CoffART zaś o godzinę dłużej.

jk     

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor