Wydarzenia 20 lip 2018 | Redaktor
Weekendowe atrakcje w Bydgoszczy. Gdzie warto się wybrać?

fot. Anna Kopeć

Urodziny bydgoskiego ZOO, święto kalisteniki, sztuka uliczna i festiwal hip-hopu. To tylko kilka propozycji na nadchodzący weekend. Co jeszcze będzie się działo?

PIĄTEK (20 lipca)

Busker Fest – Festiwal Sztuki Ulicznej – różne lokalizacje, potrwa do soboty (21 lipca), od godz. 15.00, wstęp bezpłatny

Więcej informacji znajduje się tutaj: Sztuka na ulicach miasta [BUSKER FEST]

Spotkanie autorskie w ramach urodzin Ogrodu Zoologicznego – pawilon Akwarium Terrarium (ZOO Myślęcinek), godz. 18.30

O zwierzętach opowiadał będzie dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego zoo. Z zamiłowania ornitolog, z wykształcenia lekarz weterynarii. Na spotkaniu zdradzi „Tajemnice ptaków”. Bilet kosztuje 5 zł (nie trzeba już kupować dodatkowej wejściówki i można zwiedzić zoo przed rozpoczęciem spotkania).

Kino letnie „Ukryte piękno” - Zielone Arkady (ostatni poziom parkingu – P6A), godz. 22.00

Kino plenerowe na dachu galerii Zielone Arkady. W każdy piątkowy wieczór do końca wakacji można bezpłatnie obejrzeć film pod gołym niebem, na dużym ekranie siedząc na leżakach. Już dzisiaj dramat „Ukryte piękno” z Willem Smithem w roli głównej.

 SOBOTA (21 lipca)

Wehikuł Czasu – Pocztówka z Bydgoszczy - Stary Tramwaj (ul. Długa 43), godz. 10.00–10.45, 11.00–11.45, 12:00–12:45, wstęp 2 zł (zapisy w Starym Tramwaju, obowiązuje kolejność zgłoszeń, każdorazowo zapraszamy 10 osób)

Warsztaty plastyczne dla najmłodszych - podczas spotkania uczestnicy stworzą własne pocztówki z Bydgoszczy, które będą mogli wysłać do swoich najbliższych.

Cały Dzień Dobry 2018 – obiekty widowiskowo-sportowe w Fordonie (ul. Piwnika Ponurego 10), godz. 11.00-21.00

Święto kultury hip-hopu – muzyka, graffiti i streetball. Zagrają B.O.K LIVE BAND oraz In-Deed. Więcej informacji tutaj: Fordon świętuje w rytmie hip-hop [CAŁY DZIEŃ DOBRY 2018]

Eliminacje do Pucharu Świata w Kalistenice i Street Workout 2018 Artego Arena (ul. Toruńska 59), godz. 12.00, wstęp bezpłatny

Więcej informacji można znaleźć tutaj: Kalistenika łamie prawa grawitacji. Krótka rozmowa z Jordanem Ogorzelskim [STAGE 2018] 

NIEDZIELA (22 lipca)

Fidrygałki zza Winkla 4 – Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury (pl. Kościeleckich 6 - podwórko, w razie niepogody Salon Hoffman), godz. 10.00, wstęp wolny

Pchli targ, gdzie po raz kolejny będzie okazja nabyć przedmioty wyjątkowe – starocie i rękodzieło.

Festyn z okazji 40-lecia bydgoskiego ZOO – Ogród Zoologiczny w Myślęcinku, od godz. 12.00

 

 fot. Anna Kopeć

Główna impreza urodzinowa obchodów 40-lecia istnienia bydgoskiego ZOO. Od godz. 12.00 do 14.00 aż 100 osób będzie miało okazję obejrzeć zaplecze Akwarium Terrarium. Wejście małymi grupami. Osoby te będą mogły kupić bilet wstępu do ogrodu i na jego zaplecze za złotówkę – trwa przedsprzedaż. W godz. 12.00-16.00 można wziąć udział w grze terenowej o ogrodzie zoologicznym i o pracy w nim. W godz. 14.00-16.00 – występy artystyczne i opowieści pracowników zoo. W godz. 16.00-18.00 - zwiedzanie z pokazami karmienia m.in. niedźwiedzi, żubrów, wydry. O godz. 18.00 na gości będzie czekał tort.

Największy trening kalisteniki w Polsce – Artego Arena (ul. Toruńska 59), godz. 16.00, wstęp bezpłatny

Trening będzie dostosowany do osób w każdym wieku i każdej płci. Poprowadzi go jeden z założycieli Calisthenics Academy, szef kadry trenerskiej i wielokrotny reprezentant Polski na arenie międzynarodowej - Jordan Ogorzelski. Pomagać mu będą wszyscy obecni i przyszli członkowie kadry trenerskiej Calisthenics Academy. Dołączą również Terminatorzy Calisthenics Academy, czyli najlepsi zawodnicy oraz uczestnicy Eliminacji do Pucharu Świata w Kalistenice i Street Workout 2018.

Muzyczne Tarasy – Pałac w Ostromecku (taras Pałacu Nowego), godz. 16.00, wstęp wolny

W wakacyjne niedziele w Ostromecku odbywają się koncerty z muzyką z różnych epok. W tym tygodniu wystąpią Justyna Gęsicka i Łukasz Ratajczak, studenci Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Przystań Teatr – amfiteatr przy Spichrzach (ul. Mostowa), godz. 17.00, wstęp wolny

Jest to cykl plenerowych spektakli dla dzieci organizowanych przez MCK w Bydgoszczy. W tę niedzielę wystąpi Teatr Barnaby z przedstawieniem „Baśń o rycerzu bez konia”. Będzie to spektakl lalkowy w oryginalnej technice marionetkowej.

Rzeka Muzyki – amfiteatr przy Operze Nova, godz. 19.00, wstęp wolny

Tradycyjnie w każdą letnią niedzielę na scenie nad Brdą odbywają się koncerty. W tym tygodniu wystąpi Joanna Dark, polska wokalistka i aktorka, gwiazda musicalowego hitu „Metro”. Jesienią ubiegłego roku ukazał się jej krążek „Krajewski na dziś”. Na scenie Rzeki Muzyki zaprezentuje największe przeboje Seweryna Krajewskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor