Dzień z bezdomnymi zwierzętami z bydgoskiego schroniska [ZDJĘCIA]

Redaktor | 5 kwi 2018 Bydgoskie Schronisko dla Zwierząt zaprosiło w środę (4 kwietnia) na dzień otwarty wszystkich, którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt. Była okazja zabrać psy na spacer, obdarować zwierzęta smakołykami i zabawkami. Na miejscu można było także uzyskać porady weterynaryjne i behawiorystyczne.

„Park and Ride” po bydgosku, czyli ciemny lud to kupi? [SATYRA]

Redaktor | 5 kwi 2018 Ideą budowy miejsc postojowych typu „P&R” jest ograniczenie ruchu aut w centrum miast i zachęta do korzystania z komunikacji publicznej (tramwajów, trolejbusów, autobusów, rowerów miejskich itp.). W Bydgoszczy kluczowym ogniwem systemu będzie… wielopoziomowy parking w centrum miasta.

Pole golfowe już czynne

Redaktor | 5 kwi 2018 Po kilku suchych, słonecznych i ciepłych dniach, nasze pole nadaje się do gry – informuje Bydgoski Klub Golfowy.

Czarny humor i kryminał. Podwójny seans dziś w Fordonie

Redaktor | 5 kwi 2018 Dziś (5 kwietnia) w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. „Bora” Komorowskiego 2 zostaną wyświetlone aż dwa filmy: „Dziennik maszynisty” i kręcona w Bydgoszczy „Zagadka zemsty”. Początek seansu o 19.00.

Uwaga! Zmiany w organizacji ruchu przy ul. Glinki

Redaktor | 5 kwi 2018 Od dziś (5 kwietnia) wprowadzone zostają zmiany w organizacji ruchu na ulicy Glinki. Drogowcy przeniosą się teraz na odcinek pomiędzy ulicami Cmentarną i Boya-Żeleńskiego. Otwarty dla ruchu zostaje natomiast fragment ul. Glinki bliżej nowego ronda na Magnuszewskiej.

Przejściowe ochłodzenie [POGODA]

Redaktor | 5 kwi 2018 Niż znad morza Północnego, ten sam który umożliwił do nas napływ bardzo ciepłego powietrza, którym cieszyliśmy się wczoraj, prowadzi ze sobą dwa fronty chłodne.

Słowacki odczytany po nowemu [premiera w Teatrze Polskim]

Andrzej Pawełczak | 4 kwi 2018 „Balladyna. Wojna wewnętrzna” to kolejna premierowa propozycja bydgoskiego Teatru Polskiego. Twórcy spektaklu zastanawiają się, czy tekst, który powstał tak dawno, nadal może być aktualny. Czy dramat stanowiący szkolną lekturę, który był już wystawiany tyle razy, można przedstawić w zupełnie nowy, nieoczywisty sposób?

Ślubowanie i awanse

Redaktor | 4 kwi 2018 Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała przyjął dzisiaj (4 kwietnia) ślubowanie od nowo przyjętych funkcjonariuszy. Szeregi kujawsko-pomorskiej policji zasiliło tym razem 21 mundurowych. Uroczystość była także okazją do szczególnych gratulacji. Usłyszeli je od Komendanta policjanci mianowani na pierwszy stopień oficerski „podkomisarza”.