Dęby powalczą o brąz. Silesia lepsza w półfinale

Redaktor | 9 wrz 2018 Baseballiści Silesii Rybnik w trzech meczach rozstrzygnęli na swoją korzyść półfinałową rywalizację z KWK Construction Dębami Osielsko. Mistrzowie Polski będą bronić tytułu w finale ze Stalą Kutno, Dębom pozostała walka o brązowy medal z Barons Wrocław.

Dziecięce Graffiti rozpoczęło rok szkolny [FOTORELACJA]

Redaktor | 9 wrz 2018 Uczestnicy projektu Dziecięce Graffiti, sympatycy i znamienici goście spotkali się w sobotę (8 września) w Barze pod Kogutem, żeby rozpocząć zajęcia w nowym roku szkolnym. Nie zabrakło też akcentów związanych ze 100. rocznicą odzyskania niepodległości.

Schetyna likwiduje Bydgoszcz. PO grzebie szanse Bruskiego [KOMENTARZ]

Jarosław Kopeć | 9 wrz 2018 Jeden gospodarz w regionie. I będzie to gospodarz samorządowy. Warszawska konwencja Platformy Obywatelskiej i jej koalicjantów nie pozostawia złudzeń: cała władza w województwie ma trafić do Torunia. Nie dziwi więc, że w stolicy zabrakło prezydenta Bydgoszczy.

Madonna z różą nawiedzi rodziny

Redaktor | 9 wrz 2018 W ubiegłym tygodniu pisałem o nawiedzeniu obrazu Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w naszej diecezji. Wczoraj - w sobotę 8 września - przypadło święto patronalne diecezji bydgoskiej. Jest to święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Bydgoszczy jest ono poprzez wielowiekową tradycję powiązane ze słynącym łaskami obrazem z fary - dziś katedry.

Dziewczyna z pejczem w powstaniu [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 9 wrz 2018 Pasjonująca opowieść o młodej Żydówce, której okupacyjne życie było tak nieoczywiste, że trudno dzisiaj uwierzyć, że to autentyczna opowieść. A jednak książka Michała Wójcika to efekt solidnych dociekań.

Nocny alarm na Śniadeckich

Redaktor | 9 wrz 2018 Kilka minut przed północą strażacy z JRG 1 zostali skierowani pod adres Śniadeckich 39. Powodem alarmu było zadymienie w jednym z lokali mieszkalnych.