„Książka żywa” w Białym Spichrzu

Redaktor | 12 paź 2017 Jak wyobrażasz sobie książkę doskonałą? Jaką formę w przyszłości będą miały książki? Na te pytania odpowiada ekspozycja „Książka żywa”, którą można oglądać w Zbiorach Archeologicznych (Biały Spichrz). Kuratorskie oprowadzanie po wystawie odbędzie się w czwartek 12 października o godz. 17.

Koszykarki Artego wyruszają na podbój Europy

Redaktor | 12 paź 2017 Fenomenalny początek sezonu w Basket Lidze Kobiet zanotowała drużyna Artego Bydgoszcz – cztery zwycięstwa, z tego trzy bardzo wysokie. Równie dobrze chce grać w europejskich pucharach.

Już jest! Nowy numer „Tygodnika Bydgoskiego”!

Redaktor | 12 paź 2017 Bydgoski Budżet Obywatelski to nasz temat tygodnia. Na jakie inwestycje najchętniej głosują bydgoszczanie? Co trzeba zmienić w BBO, aby lepiej służył lokalnym społecznościom? O tym wszystkim przeczytacie w najnowszym numerze, który trafił do kiosków w czwartek (12.10).

Poseł Schreiber pozwał prezydenta Bruskiego. O co poszło?

Wojciech Bielawa | 12 paź 2017 Poseł Łukasz Schreiber złożył pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko Rafałowi Bruskiemu. Prezydent Bydgoszczy sugerował, że polityk PiS dopuścił się fałszerstwa podczas ubiegłorocznych obrad Sejmu w Sali Kolumnowej.

Doradcy Bruskiego mogą spać spokojnie. Będą mieć nowe posady

Wojciech Bielawa | 11 paź 2017 Doradcy prezydenta Bydgoszczy: Marta Stachowiak, Łukasz Krupa i Stefan Markowski będą mieli nowe stanowiska pracy w Urzędzie Miasta. Zostały one stworzone specjalnie dla nich, po tym jak Sejm podjął decyzję o likwidacji gabinetów politycznych w samorządach.