Spór o „Rzekę Muzyki” trwa

Andrzej Pawełczak | 16 lip 2017 Rozpoczęła się kolejna edycja koncertów na wodzie „Rzeka Muzyki”. W tle nadal rozgrywa się spór ich byłego organizatora, firmy PHU MAT Waldemara Matuszaka i jego córki Dominiki, z bydgoskim ratusza o to, kto jest autorem koncepcji koncertów.

Z wizytą w Strasburgu – stolicy Europy

Redaktor | 16 lip 2017 To niezapomniane przeżycie być w miejscu, gdzie ważą się losy Europy, gdzie stanowione jest prawo dla 28 państw członkowskich Unii Europejskiej. Miałam przyjemność zaprezentować tam nie tylko nasz piękny strój ludowy, ale także „Tygodnik Bydgoski”.

Mieszkańcy ADM-ów walczą o godne warunki życia

Magdalena Liczkowska | 15 lip 2017 Mieszkańcy lokali należących do Administracji Domów Miejskich czeka kolejna podwyżka czynszu. Od września będą płacić 10,80 zł za metr kwadratowy. W ciągu ostatnich czterech lat, stawka ta wzrosła o ponad 100 procent. – Będziemy starali się wszelkimi metodami, dążyć do zamrożenia tych podwyżek – mówi radny PiS Krystian Frelichowski.

Sprawa kanoniera Duńca

Krzysztof Osiński | 15 lip 2017 Powszechnie uważa się, że podczas utrwalania ustroju komunistycznego mordowaniem żołnierzy podziemia niepodległościowego zajmowała się tylko cywilna bezpieka. Tymczasem brali w tym udział również przedstawiciele wojska i wojskowej bezpieki. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest sprawa Józefa Duńca.

Pełne trybuny to też sukces

Redaktor | 15 lip 2017 – Chcemy zachęcić do wspierania dyscypliny, która jest obecnie chlubą miasta – mówi główny sponsor koszykarek Artego Bydgoszcz Waldemar Kotecki, szef firmy Polwell w rozmowie z Marcelem Stefańskim.

„Kocia ferajna” – pierwsza taka kawiarnia w Bydgoszczy

Magdalena Liczkowska | 15 lip 2017 Kocie mruczenie niweluje stres, wpływa pozytywnie na samopoczucie i pomaga zwalczać depresję. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na to, by mieć kota w domu. Z pomocą przychodzi „Kocia ferajna” – pierwsza w Bydgoszczy kawiarnia, w której kawy będzie można napić się w towarzystwie kotów. Zwierzaków, które są nastawione towarzysko do ludzi, w lokalu przy ul. 11 listopada 16...

Rozpoczyna się remont ulicy Sułkowskiego

Redaktor | 14 lip 2017 W poniedziałek (17 lipca) rozpocznie się remont nawierzchni ul. Sułkowskiego. To kolejny etap prac na ważnej trasie na osiedlu Leśnym. W ubiegłym roku powstało rondo na skrzyżowaniu z ul. Modrzewiową oraz zmodernizowano pętlę autobusową z dworcem kolejowym.

Prezydent kolejny raz wycofuje się z podwyżek

Wojciech Bielawa | 14 lip 2017 - Prezydent Rafał Bruski, na wniosek przedsiębiorców, zadeklarował zmianę zarządzeń dotyczących stawek czynszów dzierżawnych – poinformował w piątek Urząd Miasta Bydgoszczy.

Kamienica przy Gdańskiej 5 dla wolontariatu

Redaktor | 14 lip 2017 Zabytkowa kamienica przy ul. Gdańskiej 5 będzie siedzibą Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Ogłoszony już został przetarg na przebudowę obiektu i adaptację pomieszczeń.