Chemik wygrywa derby Bydgoszczy

Redaktor | 26 sie 2017 W rozegranych w sobotę (26 sierpnia) IV-ligowych derbach Bydgoszczy piłkarze Chemika pokonali Polonię. Lider tabeli wygrał z rywalem zza miedzy 4:1.

Ze Szwederowa do centrum pojedziemy tramwajem

Wojciech Bielawa | 26 sie 2017 Prace nad przebudową ulicy Kujawskiej mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Z ronda Bernardyńskiego na Kujawskie tramwaj pojedzie za trzy lata. Po nowych torach bydgoszczan wozić będzie 18 nowych swingów.

Monstrancja Fatimska w Bydgoszczy

Redaktor | 26 sie 2017 Monstrancja Fatimska – dar Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem i Fundacji Aniołów Miłosierdzia – odbywa Pielgrzymkę Pokoju. Maryja, niosąca Jezusa w Niepokalanym Sercu, przejdzie przez polskie miasta, by jesienią 2017 r. wyruszyć z polskimi pielgrzymami do Fatimy.

Nowy prowincjał duchaczy: Polska to też busz, choć innego rodzaju

Magdalena Gill | 26 sie 2017 – Po kryzysie musimy odbudować prawdziwy wizerunek duchaczy – wspólnoty modlącej się, braterskiej, która głosi Chrystusa i przygotowuje młodych do pójścia aż na krańce ziemi – mówi nowy prowincjał Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy.

Pawbeats i goście na Wyspie Młyńskiej [ZDJĘCIA]

Redaktor | 26 sie 2017 Piątkowy (25 sierpnia) koncert Pawbeats Live Band na Wyspie Młyńskiej zakończył wakacyjny cykl „Rzeka Muzyki Młodych”. Było to niepowtarzalne wydarzenie muzyczne z udziałem kwartetu smyczkowego oraz zaproszonych przez artystę gości.

Droga do nowoczesności bydgoskiej biblioteki

Redaktor | 26 sie 2017 Szklane zadaszenie dziedzińca, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, wrzutomat do zwrotu książek czy książkomat do odbioru zamówionych tytułów po godzinach pracy instytucji – takie rozwiązania planuje wprowadzić Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dra Witolda Bełzy w Bydgoszczy.

Coraz większa pomoc dla poszkodowanych

Andrzej Pawełczak | 25 sie 2017 Zniszczenia po nawałnicy, która przeszła 11 sierpnia przez Polskę są ogromne. Jak stwierdził dzisiaj na konferencji prasowej wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, około 75-80 procent wszystkich strat w kraju dotyczy województwa kujawsko-pomorskiego.

Senator Jan Rulewski ogłasza „separację z PO”

Wojciech Bielawa | 25 sie 2017 Jan Rulewski rozstaje się z Klubem Parlamentarnym Platformy Obywatelskiej. Powody? Zbyt duża różnica poglądów, blokowanie przez PO jego inicjatyw, a także cenzura w partyjnym biuletynie. - To znak, że tego rodzaju stosunki nie mogą być kontynuowane – czytamy w oświadczeniu senatora.

Szkolne wyprawki trafiły już do 200 dzieci

Redaktor | 25 sie 2017 Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy PCK w Bydgoszczy tradycyjnie już od siedemnastu lat jest organizatorem akcji charytatywnej „Wyprawka dla żaka”, której celem jest pomoc rodzinom najuboższym i wyposażenie ich dzieci w wyprawki szkolne, które sprawią że godnie rozpoczną nowy rok szkolny.