Wydarzenia na weekend [PRZEWODNIK]

Redaktor | 14 lip 2017 Koncerty, warsztaty dla dzieci, zwiedzanie miasta z przewodnikiem i kino letnie to tylko niektóre z atrakcji czekających na bydgoszczan w ten weekend. Sprawdźcie, co jeszcze będzie się działo!

Park Witosa zmieni się nie do poznania. Muszla do rozbiórki

Redakcja | 13 lip 2017 Muszla koncertowa zostanie zburzona, a w zamian za to w parku powstaną place zabaw, górka saneczkowa i plac do kalisteniki. Prace budowlane zakończą się w przyszłym roku, natomiast nowe nasadzenia i trawniki będą wykonane wiosną 2019 roku – zapowiada ratusz.

Rozpoczyna się remont na Zamczysku. Będzie bezpieczniej

Wojciech Bielawa | 13 lip 2017 W poniedziałek rozpoczną się prace remontowe na skrzyżowaniu ulic Zamczysko i Pod Skarpą. Drogowcy poszerzą obie ulice kosztem rosnących przy nich drzew. - Chcemy poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu - tłumaczy wiceprezydent Bydgoszczy, Mirosław Kozłowicz.

Nowe zadania dla bydgoskiej delegatury UOKiK

Andrzej Pawełczak | 12 lip 2017 12 lipca weszła w życie ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystaniu przewagi handlowej w branży rolno-spożywczej. Prowadzeniem spraw związanych z realizacją nowych przepisów na terenie całego kraju zajmie się bydgoska delegatura Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Mistrzostwa udane dla Bydgoszczy. Co nam dało EURO U-21?

Redakcja | 11 lip 2017 Średnio 9 tysięcy widzów na każdym meczu, ponad stu dziennikarzy z 11 krajów oraz ponad 7 tysięcy publikacji w ciągu roku – to bydgoski bilans piłkarskich Mistrzostw Europy do lat 21, które odbyły się w czerwcu w Polsce.

Kownacki o artykułach niemieckiego FAZ i Wyborczej: „To kłamstwa”

Redakcja | 11 lip 2017 - Nie utrzymywałem, nie utrzymuję i utrzymywać nie zamierzam kontaktów z organizacjami prorosyjskimi oraz partią Zmiana – oświadczył wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki. Poseł PiS zażądał sprostowania od gazety Frankfurter Allgemeine Zeitung i Gazety Wyborczej, która powołała się na niemiecką publikację.