Komu i za co należy się odszkodowanie

Redaktor | 9 lip 2017 W dzisiejszych czasach, przy wzrastających cenach polis, warto być świadomym, jaki poziom ochrony i zabezpieczenia wykupujemy od towarzystwa ubezpieczeniowego – ma to kluczowe znaczenie w przypadku dochodzenia roszczeń.

Chwilowy powiew wolności

Krzysztof Osiński | 9 lip 2017 Od pierwszego Walnego Zebrania Delegatów NSZZ „Solidarność” w Bydgoszczy minęło 36 lat. Było to wydarzenie bez precedensu. Stanowiło wyłom w komunistycznym monopolu na władzę i przejaw działalności skutecznej i niezależnej od rządzących.

Kolacja na Wyspie [ZDJĘCIA]

Redaktor | 9 lip 2017 Pierwsza z trzech tegorocznych „Kolacji na Wyspie” za nami. Były koncerty, turniej piłki plażowej i festiwal food trucków.

Enea Nocny Bieg: 13 tysięcy złotych dla Wiatraka

Redaktor | 9 lip 2017 Enea Nocny Bieg zgromadził na starcie w Bydgoszczy w sobotę (8.07) 650 biegaczy. Każdy z nich wpłacił 10 złotych wpisowego, które w całości trafi na konto Fundacji „Wiatrak”. Dodatkowo Enea podwoiła kwotę zbiórki.

Nie stracić ani kropli wody z Wisły

Andrzej Pawełczak | 8 lip 2017 „Pierwsza łopata” wbita zostanie w 2019 r. w grunt w Siarzewie pod Ciechocinkiem, gdzie powstanie nowy stopień wodny na Wiśle. Inwestycja ma poprawić żeglowność rzeki. Jest bardzo ważna także dla Bydgoszczy.

W matni barona narkotykowego [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 8 lip 2017 Kim był człowiek, który na na handlu narkotykami dorobił się miliardów dolarów i jak wyglądało polowanie na niego? Tego wszystkiego dowiemy się z fascynującej książki Marka Bowdena.

Solec walczy, by ludzie czytali książki

Redaktor | 8 lip 2017 Nowości czytelnicze i nowinki techniczne, program, w którym każdy mógł zaproponować, jakie książki mają znaleźć się w bibliotece, akcja „Jak nie czytam, jak czytam” – w Solcu Kujawskim trwa walka o czytelników.