Coraz większa pomoc dla poszkodowanych

Andrzej Pawełczak | 25 sie 2017 Zniszczenia po nawałnicy, która przeszła 11 sierpnia przez Polskę są ogromne. Jak stwierdził dzisiaj na konferencji prasowej wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, około 75-80 procent wszystkich strat w kraju dotyczy województwa kujawsko-pomorskiego.

Senator Jan Rulewski ogłasza „separację z PO”

Wojciech Bielawa | 25 sie 2017 Jan Rulewski rozstaje się z Klubem Parlamentarnym Platformy Obywatelskiej. Powody? Zbyt duża różnica poglądów, blokowanie przez PO jego inicjatyw, a także cenzura w partyjnym biuletynie. - To znak, że tego rodzaju stosunki nie mogą być kontynuowane – czytamy w oświadczeniu senatora.

Szkolne wyprawki trafiły już do 200 dzieci

Redaktor | 25 sie 2017 Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy PCK w Bydgoszczy tradycyjnie już od siedemnastu lat jest organizatorem akcji charytatywnej „Wyprawka dla żaka”, której celem jest pomoc rodzinom najuboższym i wyposażenie ich dzieci w wyprawki szkolne, które sprawią że godnie rozpoczną nowy rok szkolny.

Poseł Skutecki apeluje do bydgoszczan: Przynieście karty z podpisami

Wojciech Bielawa | 25 sie 2017 - Bardzo proszę wszystkich, którzy mają karty z podpisami o to, aby dostarczyli je do mojego biura poselskiego. Jesteśmy na ostatniej prostej zbiórki. Ostatnie kilka dni zdecyduje, czy referendum się odbędzie – apeluje Paweł Skutecki, poseł Kukiz’15, pełnomocnik akcji „Bruski musi odjeść”.

Jadą pomagać w gminie Sośno, szukają wolontariuszy

Redaktor | 24 sie 2017 - Ludzie dotknięci skutkami sierpniowych nawałnic potrzebują naszej pomocy – apeluje Urząd Marszałkowski. I organizuje wyjazd wolontariuszy do gminy Sośno, która ucierpiała najbardziej. Dołączyć może każdy. Urząd zapewnia transport z Bydgoszczy i suchy prowiant.

Można budować kolejne odcinki drogi S5

Wojciech Bielawa | 24 sie 2017 Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wydał w czwartek (24.08) decyzje ZRID, które zezwalają na budowę dwóch odcinków S5: z Białych Błót do Szubina i z Aleksandrowa do Tryszczyna.

Nowy numer Tygodnika Bydgoskiego już w kioskach

Redaktor | 24 sie 2017 W czwartek (24 sierpnia) do sprzedaży trafiło kolejne wydanie „Tygodnika Bydgoskiego” . Tematem wiodącym numeru są skutki nawałnicy, która 11 sierpnia przeszła m.in. nad województwem kujawsko-pomorskim. Oprócz tego interesujące informacje, reportaże, porady i komentarze. Zapraszamy do lektury.