W matni barona narkotykowego [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 8 lip 2017 Kim był człowiek, który na na handlu narkotykami dorobił się miliardów dolarów i jak wyglądało polowanie na niego? Tego wszystkiego dowiemy się z fascynującej książki Marka Bowdena.

Solec walczy, by ludzie czytali książki

Redaktor | 8 lip 2017 Nowości czytelnicze i nowinki techniczne, program, w którym każdy mógł zaproponować, jakie książki mają znaleźć się w bibliotece, akcja „Jak nie czytam, jak czytam” – w Solcu Kujawskim trwa walka o czytelników.

W sobotę zapraszamy na "Kolację na Wyspie" [PATRONAT]

Marta Kocoń | 7 lip 2017 Turniej siatkowej piłki plażowej mężczyzn i kobiet, festiwal food trucków, koncerty i kino plenerowe – to tylko część atrakcji przygotowanych dla uczestników „Kolacji na Wyspie”. Pierwsza z trzech tegorocznych imprez odbędzie już w tę sobotę, 8 lipca.

Murale powinny nieść przesłanie [ROZMOWA]

Marta Kocoń | 7 lip 2017 – Tworzenie murali to nie typowe graffiti. To bardziej malarstwo, którego jednym ze środków jest farba w spreju – mówi Bartek Bujanowski, jeden z artystów trwającego festiwalu „Bite-Art”. Wspólnie z Bartkiem Świąteckim z Olsztyna właśnie ukończył mural „Wake up” na budynku Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG.

Weekend pełen atrakcji [PRZEWODNIK]

Redaktor | 7 lip 2017 Kolacja na Wyspie, Busker Fest, Stunt Grand Prix i Enea Bydgoszcz Triathlon to tylko niektóre z imprez odbywających się w ten weekend. Będzie się działo!

W wakacje warto pójść do pracy

Magdalena Liczkowska | 6 lip 2017 Młodzi chcą pracować. Zwłaszcza teraz, gdy świadectwo ukończenia kolejnej klasy mają już w garści lub właśnie zdali ostatni egzamin w sesji. Jakich ofert szukać, aby zarobić przez kilka tygodni na wymarzone wakacje lub podreperować napięty studencki budżet?

Tak będą się nazywać bydgoskie ulice? Oto propozycje PiS

Wojciech Bielawa | 6 lip 2017 Radni PiS zwrócili się do przewodniczącego Rady Miasta o zwołania nadzwyczajnej sesji w sprawie dekomunizacji ulic. Ich propozycje na nowe nazwy to m.in. Studencka, Ku Słońcu, Legionów Polskich, Krzysztofa Gotowskiego i Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Chemik poznał rywali w meczach sparingowych

Redaktor | 6 lip 2017 Piłkarze Chemika Bydgoszcz wkrótce rozpoczną przygotowania do rozpoczęcia rozgrywek ligowych. Na razie poznali listę rywali w meczach sparingowych oraz nowego partnera strategicznego klubu.