Kultura w budowie

Andrzej Pawełczak | 2 lis 2017 Wiodącym tematem trzeciej publicznej debaty w ramach prac nad aktualizacją strategii rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku była twórczość. Jaką wizję kultury w przyszłości mają bydgoszczanie?

Łobuz Wszystkich Świętych [WSPOMNIENIE TADEUSZA NOWAKOWSKIEGO]

Michał Jędryka | 1 lis 2017 – Z Tadeuszem Nowakowskim spotkałem się i miałem okazję rozmawiać w roku bodajże 1994, kiedy przyjechał na światowy Zlot Polonii Ziemi Bydgoskiej – wspomina Michał Jędryka. 8 listopada przypada 100. rocznica urodzin wybitnego pisarza i reportera papieża.

Świętość wymaga stałego wysiłku

Redaktor | 1 lis 2017 Nie tak dawno pisałem o przysłowiu „po Bożym Ciele cisza w Kościele”. Przysłowia ludowe mają swoją mądrość i wyrażają pewne reguły, ale przecież, jak mówili mądrzy rzymianie, „nulla regula sine exceptione”, nie ma reguły bez wyjątków. Bo choć ucichły obchody wielkich tajemnic Wcielenia i Odkupienia, to bardziej widoczny jest w tym okresie inny cykl kalendarza...

Muzyka ma porywać ku Bogu

Redaktor | 31 paź 2017 Konferencja Episkopatu Polski 14 października opublikowała instrukcję o muzyce kościelnej. Czyżby był to rewolucyjny dokument, otwierający w tej dziedzinie nową epokę? Na szczęście nie. Wręcz przeciwnie, przywraca i przypomina on to, co znane jest od wieków, ale też porządkuje i uświadamia rzeczy przez wielu zapomniane, a czasem – niestety – lekceważone.

Są pieniądze na opiekę nad najmłodszymi dziećmi

Andrzej Pawełczak | 31 paź 2017 Program „Maluch+” 2018 jest kontynuacją programu „Maluch”, który funkcjonował przez ubiegły rok. W tej edycji rząd przeznaczył na niego 450 milionów złotych. Jak stwierdził wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau, opieka nad małymi dziećmi w kraju nie wygląda najlepiej, ale dzięki programowi ma się to zmienić.

Ostatnia szansa, by zagłosować na projekty BBO!

Redaktor | 31 paź 2017 Jeszcze dziś do północy można głosować na wybrane inwestycje w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wszystkie propozycje z poszczególnych osiedli, które zdobędą największą liczbę głosów, zostaną przez ratusz przekazane do realizacji.